Jeseničani izgubili prvi polfinalni obračun

Uncategorized 18. Mar 201723:02 > 23:10
HDD Jesenice

Jesenečinani so na prvi tekmi polfinalne serije Alpske lige proti na gostovanju pri Asagiu izgubili z 1:5.

Jeseničani so bolje začeli srečanje in imeli že v osmi sekundi  ob igri z igralcem več priložnost za vodstvo, a je niso izkoristili. Kazen je sledila hitro, saj so gostitelji z igralcem manj preko Colina Wesleyja Longa ugnali Žana Usa. Igralci Asagia so prednost podvojili v osmi minuti, ko je zadel Andreas Lutz, za popoln polom železarjev pa je v 11. minuti poskrbel Krystofer Kolanos.

Po tretjem prejetem zadetku je sledila menjava v vratih Jesenis, Žana Usa je zamenjal Rok Stojanovič. Tudi to ni prineslo spremembe, gostitelji so namreč ob koncu druge tretjine preko Giulia Scandele ušli na štiri zadetke prenosti. Prav Scandele je na začetku zadnjega dela dosegel še peti zadetek za domače, končni izid pa je v 45. minuti postavil Gašper Cerkovnik, ki je znižal na 5:1.

Naslednja tekma je na sporedu v sredo, ko se bosta moštvi ob 18:30 pomerili na Jesenicah.