PLT: Murina rezervista Kopru odnesla jesenski naslov

Nogomet 12. Dec 202119:20 > 21:52 1 komentar
Koper - Mura

Derbi zadnjega kroga jesenskega dela Prve lige Telemach med Koprom in Muro se je končal brez zmagovalca in delitvijo točk (2:2). Koprčani so z remijem izgubili prvo mesto, jesenski naslov pa je tako pripadel Mariboru. Že pred tem sta se danes pomerila Bravo in Aluminij, v meglenih Stožicah pa so bili z 2:1 boljši Šiškarji.

Z derbijem na Bonifiki med Koprom in Muro se je zaključil 20. krog, s tem pa tudi jesenski del slovenskega nogometnega prvenstva. Dvoboj je upravičil visoka pričakovanja, saj sta moštvi postregli z atraktivnim predstavo, štirimi zadetki in delitvijo točk.

Po nekoliko umirjenem prvem polčasu so gledalci na svoj račun prišli v drugem delu, ki so ga podjetneje začeli domači in v 59. minuti povedli prek Lamina Colleya. Slovenski prvaki so odgovorili v 81. minuti z golom Nardina Mulahusejnovića, tri minute pozneje pa jih je v vodstvo popeljal Luka Bobičanec. Ko je že vse kazalo na zmago Mure, je v zadnjem napadu končni izid 2:2 postavil Žan Žužek.

Zadetek Žana Žužka v izdihljajih tekme:

Bravo na odmor z zmago

Z osmo zmago letos je Bravo jesenski del zaključuje v zgornji polovici prvenstvene razpredelnice. V meglenih Stožicah jo je dosegel proti Aluminiju, od katerega je bil boljši z 2:1. Šiškarji so po šahovski predstavi v prvem polčasu, bolje zaigrali v drugem, ko sta v razmaku vsega treh minut zadela Matija Kavčič in Martin Kramarić. Aluminij je v 89. minuti z neobičajnim golom Aljaža Krefla znižal zaostanek, a za še en zadetek, ki bi mu prinesel točko, je zmanjkalo časa.

Gol Krefla:

Maribor bo prezimil na vrhu

Odkar je Radovan Karanović sredi jesenskega dela prevzel vajeti v članski ekipi NK Maribor, so vijolice počasi, a zanesljivo plezale proti vrhu lestvice. In morda jim bo uspelo prezimiti celo na prvem mestu, če jutri Koper “kiksne” proti Muri.

Srečanje, ki je ponudilo z zanimivimi akcijami, številnimi priložnostmi, nekaj vložkov navijaške skupine viole (tekma je bila v 1. polčasu prekinjena zaradi kepanja domžalskega vratarja, potem pa še zaradi megle, kot posledice pirotehnike), se je zaključevalo, ekipi sta v mislih verjetno že sprejemali osvojeno točko.

Drugačnih misli je bil vezist Mariborčanov in nekdanji član Domžal Jan Repas. Ta je zadel svoj prvi gol v tekočem prvenstvu. Martin Milec je v 91. minuti potegnil čez sredino, podal proti kazenskemu prostoru, Vuklišević je žogo prestregel z drsečim štartom ter jo na pladnju serviral vtekajočemu Repasu. Bivši član Domžal je “odpadek” pospravil pod prečko!

Na zadnjih sedmih tekmah so Mariborčani Domžale premagali dvakrat.

Nukić polepšal dan navijačem zeleno-belih

Tekma v Domžalah med Radomljami in Olimpijo je ponudila z dvema povsem različnima polčasoma. V prvem je Olimpija dominirala in zasluženo povedla, ko je v 21. minuti enajstmetrovko izkoristil Mustafa Nukić. Prekršek prav nad Nukićem je storil Jonathan Bumbu in Ljubljančani so prišli do vodstva.

Prekršek za enajstmetrovko:

Gol Nukića za 1:0:

V drugem delu so Radomljani zaigrali povsem drugače, ves čas so močno pritiskali proti vratom Nejca Vidmarja. Olimpija je imela nekaj priložnosti v protinapadih, a so bili zaključki preslabi za povišanje vodstva. Kljub temu da je gol domačih visel v zraku, pa so se lahko zeleni na koncu veselili devete zmage v sezoni (1:0), Nukić pa je s sedmim golom skočil na drugo mesto lestvice strelcev.

Evrogol končal niz porazov Tabora

Tekmo v Sežani so precej bolje odprli Celjani, ki so tudi dvakrat resno zapretili. Najprej se je v odličnem položaju znašel Tjaš Begić, nato še Denis Marandici, a sta oba merila preveč po sredini gola, oziroma se je izkazal Jan Koprivec. Gostje so premoč kronali v 37. minuti, ko je z glavo zadel Žan Benedičič, a so še pred odmorom domači poravnali izid. Po zmedi v kazenskem prostoru je bil natančen Ndzengue.

V drugem polčasu so bili Sežanci boljši nasprotnik in najprej preko Dina Stančića stresli vratnico, v 76. minuti pa je za tri točke in konec niza porazov, ki je trajal neverjetnih sedem tekem, z evrogolom poskrbel Mihael Briški.