Večer za pozabo: brez sreče za slovenske prvoligaše

Konferenčna liga 28. Jul 202222:50 > 23:15 2 komentarja

Danes so bili spet v akciji vsi trije slovenski predstavniki v 2. krogu kvalifikacij za konferenčno ligo. In verjeli ali ne, na vseh treh tekmah so gledalci videli 120 minut nogometa. Olimpija je v Stožicah proti romunskemu Sepsiju lovila zaostanek z 1:3 in z goloma Maria Kvesića in Aljaža Krefla izsilila podaljšek. V njem golov ni bilo, zato so o zmagovalcu odločale enajstmetrovke. Pri njih so bili srečnejši gostje, saj sta strel z bele točke zapravila Ivan Prtajin in Mustafa Nukić. Po loteriji je šele po osmih serijah izpadla tudi Mura (tragični junak je postal Tio Cipot), medtem ko je Koper proti Vaduzu klonil po podaljšku.

Zelo vroče je bilo nocoj že na prvi tekmi slovenskega predstavnika v boju za konferenčno ligo. Olimpija je prikazala odlično predstavo in po zaslugi Maria Kvesića (61. minuta) in Aljaža Krefla (70.) izničila prednost Sepsija s prve tekme. Navijači v Stožicah, ki so med srečanjem športnemu direktorju Igorju Barišiću poslala jasno sporočilo, so bili navdušeni, a gola do konca 90. in nato 120. tekme niso več videli. Odločale so enajstmetrovke, pri katerih pa sta kot prvi (Mustafa in četrti strel z bele točke zapravila Mustafa Nukić in Ivan Prtajin. Pri Romunih so bili natančni vsi štirje strelci in se nato lahko veselili uvrstitve v 3. krog kvalifikacij.

Ivan Prtajin je žogo poslal visoko čez gol.

Še bolj dramatičen pa je bil zaključek tekme v Murski Soboti. Mura je kljub izključitvi Matica Maruška v 72. minuti vse do konca rednega dela tekme obdržala začetni izid, nato pa se je tekma nadaljevala v podaljšku. V njej so bili črno-beli nevarnejši, a žoga ni hotela v mrežo. Tako je tudi na Fazaneriji o potniku v 3. krog loterija z bele točke in po osmih serijah so se veselil Irci. Po dveh zgrešenih strelih na obeh straneh je odločilni strel zgrešil Tio Cipot in evropska pot Murašev se je, po lanskem nastopu v konferenčni ligi, tokrat končala veliko prej.

Med obema loterijama je svoje nastope v kvalifikacijah končal tudi Koper. V Vaduzu je po zaslugi Andreja Kotnika v 88. minuti tik pred koncem srečanja izsilil podaljšek, nato pa je mrežo Primorcev v 101. minuti zadel Sasere in poskrbel, da je za slovenskimi klubi v boju za Evropo večer za pozabo.

Potek tekme Olimpija – Sepsi Gheorghe 2:1 /3:4/

KONEC TEKME! Olimpija se poslavlja od Evrope!

Enajstmetrovke:

Nukić ⊗   Mitrea √

Crnomarković √   Tudorie √

Ziljkić √   Damascan √

Prtajin ⊗   Gheorghe √

KONEC PODALJŠKOV! O potniku v tretji krog kvalifikacij za konferenčno ligo bodo odločale enajstmetrovke.

118. minuta – Po težavah s krči je moral igro zapustiti eden najboljših posameznikov pri Olimpiji – Mario Kvesić. Namesto njega je vstopil Ivan Prtajin.

ZAČETEK DRUGEGA PODALJŠKA!

KONEC PRVEGA PODALJŠKA! Ostaja 2:0 za Olimpijo, le še 15 minut nas loči do enajstmetrovk.

97. minuta – Podaljške so bolje začeli Ljubljančani. Mustafa Nukić je z lepim predložkom našel Maria Kvesića, ki je z glavo žogo poslal za las mimo leve vratnice gola Sepsija.

ZAČETEK PODALJŠKOV!

KONEC REDNEGA DELA TEKME! Olimpija je tekmo dobila z 2:0, zdaj pa so pred nami podaljški 2×15 min.

90. minuta – Ob prostem strelu Sepsija z desne strani je v prazno odletel vratar Vidovšek, Olimpija pa se le sreči lahko zaključi, da je izid še vedno 2:0. Obetajo se podaljški.

80. minuta – Po hitrem protinapadu je z leve strani poskusil Nukić, vratar gostov pa je z žogo preprečil tretji gol Olimpije.

78. minuta – Nevarna situacija pred vrati domačih. Barbut je potegnil po desni vrati, vse do vrat Vidovška, ki pa je bil pravočasen in je žogo odbil v kot.

70. minuta – GOOOOOL za 2:0. Zlati rezervist Aljaž Krefl je podvojil vodstvo Olimpije in izenačil skupni izid na 3:3. Po izvrstni globinski podaji Timija Maxa Elšnika je zadel s pomočjo vratnice.

66. minuta – Enkratna priložnost za podvojitev vodstva in izenačenje v skupnem seštevku se je po kotu ponudila Pascalu Estradi, ki žoge iz dobrih treh metrov ni uspel pospraviti v mrežo.

61. minutaGOOOOOOL za 1:0. Skoraj iz desnega kota je žogo v sredino poslal Mustafa Nukić, nato pa je po krasnem sprejemu še bolje zaključil Mario Kvesić in zmaje popeljal v vodstvo.

58. minuta – Z roba kazenskega prostora je po navidez nenevarni situaciji iz obrata sprožil Samuel Pedro in z zavito žogo skoraj presenetil Niczulyja. Na smolo domačih je strel zletel mimo stičišča vratnice in prečke.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

KONEC PRVEGA POLČASA! Olimpija je imela več v igre, skupaj v strelih je bilo 7:2 za Ljubljančane. A zaradi neučinkovitosti zmajev in nenatančnosti Matei v zaključku prvega dela je po prvih 45 minutah še naprej rezultat 0:0.

44. minuta – Sepsi je izvedel hiter protinapad. Obramba Olimpije je bila povsem izigrana, Golofca pa je z desne strani po tleh poslal žogo v sredino. Tam je mimo desne vratnice Vidovška streljal Matei.

39. minuta – Izjemna priložnost za Olimpijo! Po odbiti žogi vratarja Sepsija Niczulyja je do strela prišel Mario Kvesić, a nastreljal vratarja gostov, žoga pa se je odbila v kot.

17. minuta – Mustafa Nukić se je po odbiti žogi znašel sam pred vrati tekmeca in tudi zadel, a je bil v prepovedanem položaju. Ostaja 0:0.

Začetni postavi:

Olimpija: Vidovšek, Sualehe, Ratnik, Karamatič, Lasickas, Doffo, Estrada, Elšnik, Pedro, Nukić, Kvesić

Sepsi: Niczuly, Dimitrov, Balasa, Mitrea, Dumitrescu, Matei, Paun, Gheorghe, Aganović, Rondon, Golofca

Potek tekme Mura – St Patricks 0:1 (0:0) /1:1/

KONEC TEKME! Mura se poslavlja od Evrope!

Redmond √  T. Cipot ⊗

KONEC DRUGEGA PODALJŠKA! Tudi v dodatnih 30 minutah se izid ni spremenil in tudi na Fazaneriji bodo odločale enajstmetrovke.

KONEC PRVEGA PODALJŠKA!

97. minuta – Mura pritiska v začetku prvega podaljška, izvrstno priložnost pa je zapravil Mihael Klepač. Joseph Anang pa se je izkazal z izjemno parado!

Konec rednega dela tekme! Tudi v Murski Soboti bodo o potniku v naslednji krog odločali podaljški (morda tudi enajstmetrovke)!

72. minuta – RDEČI KARTON ZA Matica Maruška! Po provokaciji in udarcu Forresterja mu je Maruško vrnil sodnik pa ga je izključil.

54. minutaLuka Bobičanec je imel prvo lepšo priložnost za Muro v drugem polčasu. Prodrl je po levi strani, preigraval v kazenskem prostoru gostov in prišel do strela, a strel je ulovil vratar gostov Anang. Ostaja 0:0.

KONEC PRVEGA POLČASA! Mura je imela več od igre, bila nevarnejša (8:5 v strelih), zadela tudi vratnico, gola pa vendarle ne. Izid po prvem delu: 0:0.

38. minuta – Do še ene izvrstne priložnost je prišel Daku, ki je po zmedi v kazenskem prostoru zadel vratnico. Ostaja začetnih 0:0.

26. minuta – Fantastična priložnost za Muro! Po veliki napaki gostujočih branilcev je do strela prišel Mirlind Daku, ki pa jo je uspešno ustavil vratar St. Patricksa Anang.

ZAČETEK TEKME!

Mura: Obradović, Beganović, K. Cipot, Morris, Pučko, Bobičanec, Lorbek, Kous, Petković, Shabanhaxkaj, Daku

St Patricks: Anang, Cotter, Redmond, Grivosti, Breslin, O’Reilly, Brockbank, Lennon, Forrester, Doyle, King