PLT: Božić z evrogolom prinesel točko Celjanom

Nogomet 27. Sep 202120:30 > 29. Sep 2021 8:59

V Celju se je končala še zadnja tekma enajstega kroga nogometne Prve lige Telemach. Tekma med Celjem in Taborjem iz Sežane se je končala z delitvijo točk. Končni rezultat je bil 2:2. Sprva je bolje kazalo gostom iz Sežane, ki so vodili že z 0:2. Tabor je imel kar nekaj priložnost tudi za tretji zadetek, a jih niso izkoristili. V zadnjih 25 minutah tekme so bili boljši tekmec Celjani, ki so najprej tekmo izenačili, nato pa imeli še nekaj priložnosti za zmago, na koncu pa so oboji zelenico zapustili s točko v žepu.

Na zadnji, ponedeljkovi tekmi 10. kroga so Celjani prvič pod taktirko trenerja Simona Sešlarja gostili Tabor iz Sežane. Ekipe Dušana Kosića je tekmo bolje odprla in po zadetkih Dina Stančiča povedla z 0:2, domači pa do v drugem polčasu pokazali zobe in se izognili že sedmemu porazu v sezoni.

V 75. minuti je znižal Žan Medved, na 2:2 pa je pet minut kasneje s prekrasnim zadetkom s prostega strela izenačil Ivan Božić.

Mojstrovina Ivana Božića:

Mura streljala s slepimi naboji

Nogometaši Mure bi se lahko z zmago proti Kopru povsem približali vrhu lestvice, a na lepo polni Fazaneriji niso našli poti mimo vratarja Davida Adama.

Varovanci Anteja Šimundže sicer niso bili najbolj razpoloženi, v zaključku pa vendarle močneje pritisnili in si priigrali nekaj izrazitejših priložnosti. Največji sta zapravila Mitja Lotrič in Tomi Horvat.

Priložnost Horvata v 93. minuti:

Medtem ko je bil Koper najbližje golu v prvem polčasu, ko je Ivan Borna Jelić Balta je močno sprožil z velike razdalje in presenetil Matka Obradovića, a zadel le okvir gola.

Prečka Kopra:

Mura je po točki ostala na petek mestu lestvice, za vodilnim Bravom zaostaja za šest točk. Koper je na drugem mestu, Ljubljančani mu bežijo za dve točki, a imajo še tekmo v dobrem.

Poslastica v Domžalah

V Domžalah so navijači imeli kaj videti. Tekma je ponudila pol ducata golov, kar pet jih je padlo v drugem polčasu, ki je ponudil ogromno nevarnih akcij. Edini gol v prvem delu je sicer dosegel Blaž Vrhovec, ki je lepo zadel s prostega strela.

V drugem delu so deževali zadetki. Najprej je Nino Žugelj povišal vodstvo gostov, a so domači s srečnim golom Enesa Alića, čigar predložek je končal pod prečko, hitro znižali zaostanek.

Gol Alića:

Nato je za novo povišanje vodstva poskrbel Ognjen Mudrinski in zdelo se je, da so vijoličasti blizu trem točkam, a Domžalčani so imeli svoje načrte. Da so se vrnili v igro je z bele točke poskrbel Senijad Ibričić, za delirij na domači klopi pa Zeni Husmani, ki je končnih 3:3 postavil v 87. minuti.

Gol Husmanija:

Maribor je zdaj pri 17 točkah, za vodilnim Bravom zaostaja za pet točk, medtem ko so Domžalčani pri skromnih 11 točkah.

Memić Bravo poslal na vrh lestvice

V Kidričevem v lepem nedeljskem popoldanskem soncu gledalci niso videli veliko dobrega nogometa. Oba vratarja sta imela malo dela, kljub temu pa je moral domači vendarle enkrat po žogo v svojo mrežo.

Bravo je proti predzadnji ekipi lige do minimalne zmage prišel v 63. minuti. Loren Maružin je žogo v visokem loku poslal za domačo obrambo, prvi je do nje pritekel Amar Memić in svojim prvim golom sezone v devetem nastopu z glavo matiral Luko Janžekoviča.

Bravo je z zmago skočil na prvo mesto lestvice, a ima ob treh točkah naskoka pred Koprom tudi dve odigrani tekmi več.

Blamaža Olimpije proti Radomljam

Olimpija je v Stožicah v soboto lovila četrto domačo prvenstveno zmago v nizu, s katero bi bila vsaj za en dan osamljena na vrhu lestvice.

Po dveh golih Mustafe Nukića – spektakularen je bil predvsem prvi -, je vse do zaključka tekme vodila z 2:1, potem pa je najprej doživela prvi udarec, saj je njen najboljši strelec in trenutno tudi prvi strelec lige prejel drugi rumen karton in moral predčasno z igrišča.

Mojstrski gol Mustafe Nukića:

Takoj za tem so Radomlje prišle do izenačenja, ko je v 83. minuti zadel bosanski napadalec Gedeon Guzina, že štiri minute pozneje pa je Hrvat Ivan Šarić poskrbel za popoln preobrat in Radomljam po sedmih prvenstvenih porazih v nizu prinesel senzacionalno zmago.

Zmagoviti zadetek Ivana Šarića:

Da je sobotni večer za ljubljanske navijače pravcata nočna mora, pa je poskrbelo tudi dejstvo, da Olimpija na derbiju, ki bo na sporedu čez teden dni, ne bo mogla računati na svoja najboljša napadalca, ki sta skupaj dosegla enajst golov.

Nukić, ki je na zadnjih dveh tekmah zadel kar štirikrat, bo moral obračun z Mariborom izpustiti zaradi izključitve, strelec petih prvenstvenih golov v tej sezoni Almedin Ziljkić pa zaradi tega, ker je prejel že četrti rumen karton v tej sezoni.

Prva liga Telemach, 11. krog:

Sobota
Olimpija – Radomlje 2:3 (2:1)
Strelci: 1:0 Nukić 32./11, 1:1 Kregar 40., 2:1 Nukić 45., 2:2 Guzina 83., 87., Šarić 2:3
Rdeč karton: Nukić 83./Olimpija

Nedelja:
Aluminij – Bravo 0:1 (0:0)
Strelec: 0:1 Memić 63.

Domžale – Maribor 3:3 (0:1)
Strelci: 0:1 Vrhovec 28., 0:2 Žugelj 48., 1:2 Alić 51., 1:3 Mudrinski 61., 2:3 Ibričić 78./11m, 3:3 Husmani 87.

Mura – Koper 0:0