Kralji vstali od mrtvih, a Edmonton se ni dal (VIDEO)

Hokej 20. Apr 20237:19 0 komentarjev
Edmonton Kings Kopitar

Hokejisti Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja so po uvodni zmagi v končnici lige NHL proti Edmonton Oilers na drugi tekmi v Rogers Placeu v Kanadi izgubili z 2:4. Tako je zdaj dvoboj v boju na štiri zmage pred selitvijo v Los Angeles, kjer bosta naslednji dve tekmi, poravnan na 1:1.

Slovenski as je po blesteči uvodni predstavi, ko je bil s štirimi točkami (gol, 3 podaje) prvi mož tekme, tokrat na ledu v 21:54 minute proti vratom tekmeca sprožil en gol in ostal brez točke.

Tekma se je sicer odvila podobno kot uvodna, le zmagovalec je bil drugačen. Spet so bolje začeli gostitelji in z goloma Dereka Ryana in Leona Draisaitla z igralcem več uvodno tretjino dobili z 2:0. Kralji so v drugi tretjini izenačili, potem ko sta bila uspešna Phillip Danault in Gabriel Vilardi.

Vrhunci 2 tekme med Edmontonom in LA Kings:

Kmalu na uvodu zadnje tretjine pa je vratarja kraljev Joonasa Korpisala presenetil Klim Kostin za prednost domačih. Kralji so ves čas lovili zaostanek, a ga niso ujeli. Končni izid je z zadetkom v prazna vrata zapečatil Evander Kane. “Mislim, da je jasno, da tako ne smemo več zadrsati na led v uvodni tretjini. Težko se je vrniti, ko enkrat zaostajaš za dva zadetka. Spet smo se borili, a nam tokrat ni uspelo,” je po teki za LA Kings Insider dejal Vilardi po dejstvu, da so kralji tudi na drugi tekmi slabo vstopili v igro in si nabrali dva zadetka zaostanka.

Naslednji dve tekmi bosta v Kaliforniji.