Rok Možič po dolgi pavzi spet zablestel

Odbojka 20. Dec 202110:42 > 18:20 1 komentar

Po odpadli tekmi proti Piacenzi se je Verona v 13. krogu italijanskega kroga pomerila z močno Monzo. Po slabši predstavi proti Padovi je ponovno v poln sijaju zasijal Rok Možič. Manjkala je le pika na i. Verončani ostajajo pri le treh zmagah.

Po odpadli tekmi proti Piacenzi, ki jo je “napadel” koronavirus, so si Verončani po 11 dneh spet nadeli bojno opremo. V gosteh so izvali italijanske superpokalne prvake iz Monze, a kljub novi vrhunski predstavi mladega Mariborčana, so se na koncu zmage s 3:2 v nizih veselili domačini. Peti niz je po dveh kot dveh urah igre s 17:15 pripadel Monzi. V zadnjem napadu je Monza v bloku ujela ravno Možiča.

Škoda tretjega niza

“Čestitam celotni ekipi za vse, kar je pokazala na igrišču. Še posebej mi je žal za tretji niz, ki smo ga imeli pri roki (op. a. vodili so s 24:21). Morda vseeno ne bi zmagali, a mi bi bili tisti, ki bi povedli. Čeprav smo izgubili, nam nocojšnji nastop daje zagon in samozavest, da se lahko kosamo z najmočnejšimi ekipami v ligi,” je po dvoboju dejal kapetan ekip Raphael.

Trener Verone Radostin Stojčev je veliko menjal, posedel je danskega korektorja Jensna, tudi sprejemalca Asparuhova, edini, ki je ob obeh centrih igral celotno tekmo, je bil slovenski reprezentant Možič. Na koncu se je ustavil pri 27 točkah. Za svojim rekordom v Superlegi je zaostal le za dve točki (op. a. Cisterna, 29 točk).

24 točk v napadu, tri s servisom, trpel na sprejemu

Možič je imel v napadu 57-odstotni izkoristek (24/42), tri točke pa je dodal še z neubranljivim servisom. 19-letni Slovenec je trpel le na sprejemu, kjer je naredil kar šest napak. Ob tem je treba poudariti, da je bil tarča enega najboljših serverjev na svetu, Nemca madžarskih korenin Georga Grozerja, ki je dosegel pet asov. Pri 24:24 v tretjem nizu je nemški bombarder s servisom dvakrat ciljal ravno Možiča in svoj načrt izpolnil do popolnosti (26:24).

Rok Možič je naredil tudi šest napak na sprejemu. Bolijo zadnji dve v tretjem nizu. Foto: Verona Volley

Še vedno pred Leonom

Možič je še vedno najboljši igralec najmočnejše lige na svetu po doseženih točkah v posameznem nizu. Dosega 5,26 točke v vsakem nizu, edini, ki se lahko še pohvali s podobnim povprečjem, je Kubanec s poljskim potnim listom Wilfredo Leon (5,14), ki je minuli konec tedna s pošastno predstavo v derbiju kroga uničil Lube Civitanovo.

Slovenski sprejemalec je na drugem mestu tudi po doseženih točkah (221). Ima jih le 13 manj kot Grozer, ki ima tudi eno tekmo odigrano več. Možič v povprečju dosega 20,1 točke na vsaki tekmi.