Garnbretova poslala sporočilo tekmicam, Možič med elito

Drugi športi 15. Dec 20217:00 1 komentar
Nagrajenci so na koncu sodelovali na kratki novinarski konferenci.

Po letu dni premora se je prireditev Športnik leta sinoči vrnila v Cankarjev dom. Čeprav po njej ni bilo tradicionalne pogostitve in pogovorov v sproščenem vzdušju, so nagrajenci po samem dogodku misli strnili na kratki novinarski konferenci.

Na njej jasno ni bilo zmagovalca v moški konkurenci Tadeja Pogačarja. Ta se je zaradi prepovedi zdravniškega osebja iz ekipe UAE Emirates za podeljeni naziv zahvalil prek videopovezave, kot je dejal, pa bi si želel biti tudi fizično prisoten. “Seveda mi je žal. Rad bi se lepo oblekel, šel ven na tak lep dogodek med ljudi prejeti nagrado. Na žalost je situacija taka, kot je. V ekipi so mi odsvetovali oziroma prepovedali potovanje, saj grem čez dva dni na trening kamp. Ne bi bilo pametno, da prinesem virus …” je pojasnil situacijo.

Kaj vse je dvakratni zmagovalec dirke po Franciji še zaupal predstavnikom sedme sile, si boste lahko danes v nadaljevanju dneva prebrali na naši spletni strani.

Fotogalerija s prireditve Športnik leta:

Nika Križnar, tretjeuvrščena v ženski konkurenci.
Nika Križnar in Janja Garnbret.
Janja Garnbret in predsednik republike Borut Pahor.
Za glasbeni del programa so poskrbeli člani Big Foot Mama.
Janja Garnbret.
Janja Garnbret in Benjamin Savšek
Prireditev se je po letu dni vrnila v Cankarjev dom.
Nagrado sta v Tadejevem imenu prevzela oče Mirko in mama Marjeta Pogačar.

So si pa zato nekaj dodatnega časa po koncu prireditve odtrgali ostali nagrajenci. Zmagovalka v ženski konkurenci Janja Garnbret, generalni sekretar Košarkarske zveze (KZS) Slovenije Radoslav Nesterović, ki je prevzel nagrado košarkarske reprezentance za ekipo leta, športnik invalid leta 2021 Franček Gorazd Tiršek in najbolj obetavna mlada športna osebnost v iztekajočem se letu Rok Možič.

Situacija mu je ustrezala

Za Tirška je bila situacija v Tokiu celo ugodna.

Prvi je do besede prišel štirikratni dobitnik paraolimpijske medalje Tiršek. Izpostavil je, da so bile igre v Tokiu zaradi pandemije koronavirusa nekaj posebnega: “Zagotovo je bilo drugače kot na prejšnjih dveh, sam sem namreč nastopil še v Londonu 2012 in Rio de Janeiru 2016. Mislim, da smo lahko športniki srečni, da so igre v tem, z virusom zaznamovanem času, potekale v Tokiu, saj so Japonci zelo discipliniran narod. Verjamem, da bi jih kjerkoli drugje na svetu težko izvedli.”

“Vsi športni delavci in prostovoljci smo pokazali, da se s spoštljivim delom, disciplino in zelo strogim redom vse da. Predvsem športniki moramo biti hvaležni vsem ostalim, ki so bili tako dosledni in prizadevni. Meni je situacija celo ustrezala, saj sem pristaš trdega dela in točnosti, zato težav ob izvedbi iger nisem občutil. V tamkajšnjem okolju sem se počutil zelo dobro, to kažejo tudi rezultati,” je dejal strelec, ki se je z Japonske vrnil s srebrno in bronasto kolajno.

Všeč mu je italijanska hrana

Za njim je spregovoril mladi odbojkar Rok Možič. Kot nagrajenec za obetavno mlado športno osebnost se je znašel ob eminentnih imenih, ta naziv so pred njim med drugim dobili že Luka Dončić, Janja Garnbret, Tim Gajser in Tadej Pogačar. “V čast mi je, da sem v taki družbi, saj to pomeni, da so v prejšnjih letih to nagrado prejeli danes sami vrhunski športniki, ki so zdaj najboljši tudi v svetovnem merilu. Tudi sam se nadejam, da bom v prihodnjih letih dosegal vrhunske rezultate in sledil njihovim potem.”

Rok Možič blesti tudi v dresu Verone. Foto: Verona Volley

Mladenič, ki bo čez dober mesec dni praznoval 20. rojstni dan, se je pred začetkom iz Maribora preselil v Verono. “Ena od posebnosti v mestu je zagotovo antična arena, ki je ena izmed največjih na svetu. Najbolj mi sicer všeč hrana, ki je sicer podobna slovenski, a je na še višjem nivoju,” se je dotaknil posebnosti v njegovem novem okolju.

Takšnega obdobja si ne moremo spet privoščiti

Košarkarsko reprezentanco – ekipo leta – je zastopal generalni sekretar njene krovne zveze (KZS) Rašo Nesterović. “Zadnji dve leti sta bili kar velik izziv, saj so se stvari spreminjale zelo hitro, iz tedna v teden. Morali smo se močno prilagajati. Največja težava za nas pa je, da se lani spomladi niso igrala ligaška tekmovanja. Predvsem je to težko v mlajših selekcijah, ko so bili otroci tri mesece doma. To je bil nek vakuum, ki ga bo zelo težko nadoknaditi,” se je kar 213 centimetrov visoki nekdanji košarkar dotaknil težav v minulem obdobju.

Nagrado v imenu košarkarske reprezentance je prevzel njen nekdanji član Rašo Nesterović.

“Morali smo se močno potruditi in komunicirati z njimi, da so ostali aktivni. Ob trenutnih rezultatih reprezentance bi bila največja škoda, da bi upadlo število otrok, ki se ukvarjajo s tem športom. Če se taki pogoji ponovijo, jih bo zelo težko zadržati v športu nasploh, saj jih zelo hitro začnejo zanimati druge stvari, ki z njim niso povezane,” je še dejal nekdanji član lige NBA, ki upa, da do podobnih scenarijev v prihodnosti ne bo prišlo.

Očitno je nepremagljiva

Kot zadnja je na vrsto prišla trikratna dobitnica naziva športnica leta Janja Garnbret. Po letih 2018 in 2019 je letos znova na vrhu. Na vprašanje, ali je možno, da bi organizatorji prihodnjih svetovnih prvenstev ali olimpijskih iger postavili steno, ki ji res ne bi odgovarjala, je simpatična Korošica samozavestno odgovorila: “Ja, kaj pa vem. To, kar smo videli na letošnjih igrah, je stvar, ki mi najmanj ustreza. Vse, kar bo drugače, bo zame bolje.”

Janja Garnbret je že tretjič pozirala s kipcem za naziv športnice leta.

Garnbretova je v začetku novembra sicer postala prva ženska, ki je v skali na pogled preplezala smer z oceno 8c. Ob vseh dosežkih v dvorani se torej očitno znajde tudi zunaj. Kakšna pa je razlika? “Čeprav vsi mislijo, da je plezanje v dvorani enako tistemu v naravi, to ni res. Plezanje v skali je povsem drugačno kot tisto na treningih in tekmah. Drugačen je oprijem, koža se ti drugače navadi, tudi način plezanja ni enak. Ko prideš iz narave na umetno steno, je občutek povsem drugačen, zato rabiš nekaj časa, da se privadiš. Meni je zelo ‘fajn’ kombinirati oboje, treba je le pametno razporediti čas in treninge,” je za konec še dejala 22-letnica.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje