PLT: Po porazu proti Celju se Muri zapirajo vrata Evrope

Nogomet 10. Apr 202319:35 > 19:38 1 komentar
Mura, Celje, nogomet

Nogometaši Brava so v 30. krogu Prve lige Telemach dobili mestni derbi proti Olimpiji. Šiškarji so bili boljši z 1:0. Na Fazaneriji je sledil še obračun med Muro in Celjem, ki so ga z 2:0 dobili gosti. Sobotno dogajanje je sicer minilo v znamenju zmage Maribora, ki je s 3:1 ugnal Koper.

Trideseti krog se je zaključil na Fazaneriji, kjer je Mura gostila Celje. Dvoboj je pripadel gostom, ki so bili boljši z 2:0. Mreža Sobočanov se je prvič zatresla v 42. minuti, ko je najstrožjo kazen v zadetek spremenil Lovro Bizjak, zmago grofov pa je nato v 57. minuti potrdil Chukwubuikem Ikwuemesi. Celjani so se z zmago utrdili na tretjem mestu, medtem ko je Mura vse bolj oddaljena od mest, ki vodijo v Evropo, saj je ta čas šele šesta.

Olimpija znova poražena v Spodnji Šiški

Potem ko so prvo tekmo na stadionu Žak proti Olimpiji dobili s kar 6:1, so se nogometaši Brava zmage proti Olimpiji razveselili tudi v 30. krogu Prve lige Telemach. Šiškarji so bili v prvem polčasu v povsem podrejenem položaju, v drugem pa zaigrali kot prerojeni in si ustvarili številne priložnosti. Svojo premoč so kronali v 55. minuti, ko je mrežo Matevža Vidovška zatresel Luka Štor in odločil tekmo. Olimpijin vratar se je v zaključku tekme poškodoval in igrišče zapustil na nosilih.

Zadetek Luke Štora:

Maribor ugnal Koper

Tekma v Ljudskem vrtu sprva ni ponudila veliko akcije. V prvem polčasu so bili nekoliko podjetnejši nogometaši Maribora. Ko je že vse izgledalo, da se bo prvi polčas končal brez zadetkov, pa je akcijo v 43. minuti mojstrsko akcijo zaključil Marko Tolić, kar je bilo dovolj, da so vijoličasti na odmor odšli z minimalno prednostjo.

Zadetek Tolića:

Tudi v drugem polčasu so imeli več od igre varovanci Damirja Krznarja. V 54. minuti je Marin Laušić zaključil akcijo in podvojil prednost vijoličastih. Piko na i novi zmagi je pristavil Ivan Brnić, ki je v 72. minuti zadel še tretjič. Častni zadetek so dosegli tudi Koprčani, ki so v 96. minuti srečanja prek sporne enajstmetrovke poskrbeli le za kozmetični popravek.

Mlinarji še naprej odlično

Radomljani nadaljujejo s sijajnimi v spomladanskem delu Prve lige Telemach. Tokrat so v domžalskem Športnem parku gostili Gorico in jo premagali z 2:0. Junak dvoboja je bil Sandi Nihanović, ki je dosegel oba zadetka. V vse prej kot zanimivem dvoboju je mrežo gostov z najstrožje kazni prvič zatresel v 35. minuti, še drugič pa je bil uspešen v 72. minuti in tako svoji ekipi zagotovil šesto zmago v prvenstvu.

Zadetek Sandija Nuhanovića za končnih 2:0:

Brecl z evrogolom Domžalam priboril točko

Nogometaši Tabora bodo tudi po 30. krogu Prve lige Telemach ostali prikovani na dnu prvenstvene razpredelnice. Že svoj 12. remi v letošnji sezoni so vpisali proti Domžalčanom, potem ko se je dvoboj na stadionu Rajko Štolfa končal z 1:1. V tekmo so sicer bolje vstopili Kraševci, ki so povedli v 17. minuti po zadetku Luke Šušnjare, tik pred iztekom atraktivnega prvega dela, ki je postregel s številnimi priložnostmi, pa je z evrogolom s približno 30 metrov izenačil Amadej Brecl. Čeprav sta si v drugem polčasu obe ekipi priigrali nekaj priložnosti za zadetek, do spremembe izida ni več prišlo.