Svet se čudi Jokiću: To je uspelo le še Chamberlainu

Košarka 18. Jan 20237:07 0 komentarjev
Nikola Jokić
Nikola Jokić Foto: Profimedia

Nov dan, nova magična predstava Nikole Jokića. Pri zmagi Denverja je prispeval nov trojni dvojček. V popolni prestavi je dosegel več 30 točk, a le enkrat zgrešil iz igre. Gre za podatek, ki ga je ima v statistiki le še legendarni Wilt Chamberlain.

Potem ko je Portland pred dnevni dvakrat deklasiral Dončićev Dallas, se je Denver prej Trail Blazers sprehodil do sedme zmage v nizu (122:113).

Glavni razlog za to je bil kdo drug kot srbski zvezdnik Nikola Jokić, ki je vknjižil nov trojni dvojček – še četrtega na zadnjih petih tekmah.

V 34 minutah igre je prispeval 36 točk, 12 skokov in 10 asistenc. Iz igre je metal neverjetnih 13/14, edini met, ki ni zatresel mrežice, je bil eden izmed dveh poskusov za tri točke.

O popolni prrdstavi Srba Potrlandu ni pomagalo niti 44 točk Damiana Lillarda, ki je bil pred dnevi nerešljiva uganka za Dallas.

Statistika, ki jo ima le še Chamberlain

Jokić je ponovil svoj dosežek iz leta 2018, ko je ravno tako pri trojnem dvojčku iz igre metal več kot 90-odstotno, edinemu, ki mu je to uspelo dvakrat v zgodovini, je bil le še Wilt Chamberlain leta 1966 in 1967.

Čančar brez točke

Veliko priložnosti je dobil tudi Vlatko Čančar, a je ni kdo ve kako izkoristil. V dobrih 16 minutah je le enkrat vrgel iz igre in zgrešil. Njegova statistika vseeno ni ostala prazna, enkrat je ujel odbito žogo in dvakrat asistiral za koš.

Izkazal se je tudi Joel Embiid

Philadelphia 76ers je na težkem gostovanju v Los Angelesu s 120:110 ugnal LA Clippers. Pri zmago gostov je kar 41 točk in devet skokov prispeval odlični kamerunski center Joel Embiid.

V tej sezoni je že 15. presegel mejo 35 točk, ostalim centrom skupaj ligi je to skupaj uspelo le desetkrat.

Tyrese Maxey je s klopi dodal 22 točk, medtem ko je imel James Harden slabši večer z le šestimi točkami.

V domači ekipi, v katero se je po dveh tednih premora vrnil Paul George, je bil najbolj razpoložen Kawhi Leonard s 27 točkami. George je zbral 13 točk in osem skokov.

Jelenčki do zmage tudi brez Antetokounmpa

Milwaukee Bucks so pred svojimi navijači brez zvezdnikov Giannisa Antetokounmpa in Khrisa Middletona premagali Toronto Raptors s 130:122. Z zmago so se vrnili na drugo mesto vzhodne konference.