Belorusinja kaže mišice, slovo branilke naslova (VIDEO)

Grand Slam 12. Jul 202316:30 > 16:41 0 komentarjev

Arina Sabalenka je postala tretja polfinalistka letošnjega Wimbledona za posameznice, potem ko je po dveh nizih (6:2 in 6:4) ugnala Madison Keys. S tem se je pridružila včerajšnjima zmagovalkama, Marketi Vondroušovi in Jelini Svitolini.

Belorusinja je bila proti Američanki v težavah le sredi drugega niza.

Takrat je zaostajala za “brejk”, nato pa uprizorila delni izid 17:4 v dobljenih točkah in nanizala štiri zaporedne igre za suvereno zmago ter preboj v svoj drugi polfinale na turnirju vseh turnirjev.

Naskok na vrh?

“Komaj čakam na polfinale in upam, da bo šlo tokrat bolje. Hvala za podporo, čeprav ste bolj navijali za nasprotnico (smeh). Že kot majhna deklica sem sanjala o Wimbledonu in o tem, kako v rokah držim pokal. Je vendarle drugačen od ostalih turnirjev, poseben,” je po duelu nasmejana govorila druga igralka sveta.

Jutrišnji dan ji poleg debitantskega finala v Wimbledonu lahko prinese tudi skok na vrh WTA lestvice. Po več kot letu dni (4. april 2022) bi s prvega mesta “sklatila” Igo Swiatek.

Sabalenka je v letošnji izvedbi najstarejšega turnirja spet pokazala izjemno agresiven slog tenisa z osnovne črte, ki jo je krasil ob zmagi na začetku sezone v Melbournu. Danes je naredila 17 “winnerjev” in 14 neizsiljenih napak, v petih tekmah je oddala le en niz.

Z zmago nad Keys je ponovila svoj najboljši dosežek v All England Clubu, ki datira v predlansko sezono. Tedaj ji je vrata finala zaprla Čehinja Karolina Pliškova. “Od takrat sem začela stvari delati drugače. Rekla bi, da sem napredovala, zato računam na še en par zmag,” se je prešerno smejala igralka iz Minska, ki v letošnji sezoni izjemno bilanco zmag in porazov 40 proti 7!

Arabsko maščevanje

Branilka naslova, Kazahstanka Jelena Ribakina, je svoj četrtfinale proti znanki iz lanskoletnega finala Ons Jabeur začela dobro, Tunizijki hitro odvzela servis in, čeprav je zaloga takoj skopnela, je prvi niz dobila po podaljšani igri.

Odločilni trenutek srečanja je nastopil ob koncu drugega niza. Pri 5:4 v korist Jabeur, je slednja prišla do dveh priložnosti za odvzem servisa in že prvo spremenila v izenačenje na 1-1 v nizih.

Pet zaporednih iger za prvi arabski lopar (od 4:4 v drugem nizu) je pomenil, da se branilki naslova obeta slovo od tekmovanja, servis jo je pustil na cedilu. Ribakina je sicer kasneje še imela dve žogici za “re-break”, a ji Ons tokrat vrnitve ni dovolila, kot v lanskem finalu ter po slabih dveh urah boja slavila napredovanje.

“Ni vedno lahko igrati proti njenim močnim udarcem, bi si pa želela, da bi tale razplet zamenjala za lanskega (smeh). Že prvi niz bi morala dobiti. Na svojega trenerja sem vpila, da je naročil naj tako igram, pa ne deluje. Videla sem, da je Sabalenka hitro zmagala, kar mi ni všeč. Pripravila se bom tudi na njene močne udarce in upam, da boste gledalci na moji strani,” je prešerna razlagala Tunizijka.

Prva arabska tenisačica, ki je kadarkoli igrala finale na turnirjih velike četverice, je danes zablestela s 35 “winnerji”, naredila le 17 neizsiljenih napak, dobila pa skoraj vse točke, ko je prišla na mrežo (9/11).

Obeta se vrhunski polfinale Sabalenka : Jabeur, že sedaj pa je jasno, da bo zmagovalka srečanja v sobotnem finalu zagotovo favoritinja.