Vlhovi slalomska generalka pred olimpijskimi igrami

Twitter

Petra Vlhova je zmagovalka slaloma za svetovni pokal alpskih smučark v švicarskem Lenzerheideju. Slovakinja je slavila s prednostjo desetinke sekunde pred drugo Švedinjo Frido Hansdotter in tretjo Švicarko Wendy Holdener. Maruša Ferk je bila najboljša Slovenka na 20. mestu, Ana Bucik pa na 26. mestu

Petra Vlhova je bila po prvi vožnji uvrščena šele na 6. mesto, a je nato v finalu z izjemnim nastopom deklasirala tekmice. Prva po prvi vožnji Mikaela Shiffrin je bila na dobri poti, da znova zmaga, a je v spodnjem delu proge storila napako in na koncu osvojila šele 27. mesto in tako prvič po Leviju 11. novembra 2017 ni zmagala na slalomski preizkušnji.

Na drugem mestu je končala Švedinjo Frida Hansdotter z 0,10 sekunde zaostanka. Tretja je bila Wendy Holdener, ki je zaostala že 0,52 sekunde.

Do točk sta prišli dve naši tekmovalki. Maruša Ferk je v finalu pridobila 5. mest in končala na 20. mestu. Kot 26. pa je zaradi napake v drugi vožnji končala Ana Bucik, ki je sicer po prvi vožnji bila na 11. mestu.

Junakinja veleslaloma Meta Hrovat se danes ni uvrstila v finale, saj je zasedla šele 46. mesto, Klara Livk pa je odstopila.