Nova sezona, stara zgodba – Marcel prvi, Henrik drugi

Getty Images

Najboljši alpski smučar zadnjih sedem sezon Marcel Hirscher je novo sezono začel tako, kot je končal prejšnjo, z zmago in spet sta bila z Norvežanom Henrikom Kristoffersenom v Leviju razred zase. Do točk od Slovencev le Hadalin...

Hirscher je bil najhitrejši v obeh vožnjah. Tik za njim je bil (še enkrat več) mu je dihal Norvežan Henrik Kristoffersen, ki pa se je z zaostankom devetih stotink moral zadovoljiti z drugim mestom, kar je bila pogosto praksa tudi v lanski sezoni. Na tretje mesto se je z devetega prebil Šved Andre Myhrer, ki je zaostal že 1,41 sekunde.

Na uvodnem slalomu sezone v Leviju je od dvojice Slovencev točke osvojil Štefan Hadalin z 18. mestom. Žan Kranjec je za 28 stotink sekunde zaostal za finalom.

Obetavno prvo vožnjo sta odpeljala dva Francoza, mladi Clement Noël in Victor Muffat-Jeandet (po prvem teku 3. in 4.), a na drugi progi tik pred ciljem v istih vratcih storila napako.

Karavana se seli v Lake Louis, kjer bodo prihodnji teden potekale prve tekme v hitrih disciplinah.