Presečeneje v Areju, dve Slovenki med 10

Alpsko smučanje 12. Mar 202214:30 > 15:37 0 komentarjev
Katharina Liensberger Foto: Guliverimage

Avstrijka Katharina Liensberger je po odlični drugi vožnji slavila v slalomu v svetovni pokal v švedskem Areju. Druga je bila Norvežanka Mina Fuerst Holtmann in tretja ŠVicarka Michelle Gisin. Odlični sta bili tudi Slovenki. Ana Bucik je bila sedma, Andreja Slokar pa 10.

Brez stopničk sta ostali najboljši smučarki sezone. Slovakinja Petra Vlhova je bila 4., Američanka Mikaela Shiffrin pa šele deveta.

Tretja slovenska predstavnica Neja Dvornik je po  42. času prve vožnje (+3,26) ostala brez finala.

“Sem zelo vesela, da sem danes zelo dobro smučala. Mogoče mi je v drugem teku v spodnjem delu zmanjkalo malo energije za še kaj več. Vseeno sem danes lahko res zadovoljna po teh dveh tednih in se še bolj veselim finala, ki prihaja,” je povedala Bucikova.

Pred finalom je bila na osmem mestu z 0,62 sekunde zaostanka za vodilno Nemko Leno Dürr, Andreja Slokar pa je v prvi vožnji postavila 12. čas (+1,05).

Slokarjeva je v drugi vožnji zelo dobro začela in imela nato še po zadnjem vmesnem merjenju 55 stotink prednosti pred tedaj vodilno, vendar pa je na zadnjem delu izgubila več kot pol sekunde.

Druga vožnja povsem premešala karte

Podobno je nato nastopila tudi Bucikova, ki pa je imela že na predzadnjem merjenju zaostanek in je nato tudi ona izgubila še več kot pol sekunde do cilja. A je Bucikova na koncu pridobila eno mesto, Slokarjeva pa dve, saj se je vrstni red v zaključku povsem pomešal.

Liensbergerjeva, svetovna prvakinja v disciplini in srebrna na olimpijskih igrah v Pekingu, se je na prvo mesto zavihtela z drugega, Holtmannova na drugo z desetega, Gisinova pa na tretje s šestega.

Shiffrinova je v finalu nastopila precej slabše, kot na prvi progi, le za pet stotink je prehitela Slokarjevo in zaostala za Bucikovo. Anna Larsson je po hitrem začetku finalu napravil napako na strmini, ko je zdrsnila po progi in nato predčasno končala nastop.

Tudi Vlhova je po boljšem zgornjem delu v spodnjem toliko izgubila, da je že po nastopu zapustila zmagovalni oder ter na četrtem mestu tudi ostala, ker je mesto za njo nastop zaključila zadnja tekmovalka na tekmi – Dürrjeva.

O velikem globusu bo odločal zadnji teden

Vlhova, ki je že osvojila mali slalomski globus, je tako za pet mest prehitela Shiffrinovo, ki je končala na devetem mestu. Slovakinja ima zdaj 56 točk zaostanka v skupnem seštevku za Shiffrinovo, obe prvouvrščeni v seštevku pokala se bosta tako do konca sezone, na programu so le še štiri tekme, potegovali za vsako možno točko v boju za veliki kristalni globus.

Svetovni pokal se bo končal v drugi polovici naslednjega tedna v Courchevelu in Meribelu v Franciji.