Andreja Slokar med deseterico, domače veselje v Killingtonu

Alpsko smučanje 28. Nov 202119:30 > 21:08 1 komentar

Mikaela Shiffrin je zmagovalka slaloma v Killingtonu. Po prvi vožnji je zasedala drugo mesto, v finalu pa odsmučala odlično in ob napaki Petre Vlhove dosegla novo zmago. Najboljša Slovenka je bila Andreja Slokar na desetem mestu, Ana Bucik pa je končala kot 12.

Petra Vlhova je bila po prvi vožnji v vodstvu, dobro pa začela tudi drugo. A kmalu se ji je pripetila velika napaka, ki jo je stala precej časa. Ujela je ritem in prismučala do drugega mesta. Za Mikaelo Shiffrin je zaostala 75 stotink sekunde. Tretje mesto je osvojila Švicarka Wendy Holdener. Američanka je je z zmago prevzela vodstvo v skupnem seštevku letošnje sezone. Pred Vlhovo ima 20 točk prednosti. Na tretjem mestu ostaja Andreja Slokar, ki za Američanko zaostaja že 150 točk.

Med deseterico se je znova uvrstila Andreja Slokar. Ana Bucik je končala na 12. mestu. V finalu je nastopila tudi Meta Hrovat, ki je končala na 24. mestu.

Po včerajšnjem veleslalomu, ki so ga organizatorji v Killingtonu morali odpovedati zaradi vetra, so imeli danes več sreče. Drugačna usoda je doletela moški superveleslalom, ki ga danes v Lake Louisu ne bo.

24. Meta Hrovat (Slovenija) 1.42.41

To je že peta slalomska zmaga v Killingtonu za Mikaelo Shiffrin, ki je dobila vse tukajšnje preizkušnje od leta 2016. Vlhova je tako še četrtič ta slalom končala na drugem mestu.

Prva vožnja

Petra Vlhova in Mikaela Shiffrin sta bili znova razred zase. Slovakinja je imela na vrhu dve desetinki sekunde prednosti pred Američanko.

Med deseterico je bila po prvi vožnji Andreja Slokar, na devetem mestu z več kot sekundo in pol zaostanka za Slovakinjo. Blizu je bila tudi Ana Bucik, na 13. mestu. Med trideseterico se je znašla še Meta Hrovat, ki je zasedala 25. mesto. Neji Dvornik se nastop ni posrečil. Končala je na 49. mestu.