Američanka bo morala še počakati, Ilka Štuhec brez točk

Alpsko smučanje 3. Mar 202312:00 1 komentar

Avstrijka Cornelia Hütter je zmagala na prvem od dveh superveleslalomov za svetovni pokal alpskih smučark v Kvitfjellu na Norveškem. Hütter je Avstriji prismučala prvo žensko zmago v tej sezoni. Slovenska smučarka Ilka Štuhec je superveleslalom končala na 35. mestu (+2,93). Brez stopničk je na četrtem mestu ostala Američanka Mikaela Shiffrin, ki je sicer lovila 86. zmago v svetovnem pokalu in izenačitev rekorda s Švedom Ingemarjem Stenmarkom.

Bronasta v disciplini z nedavnega svetovnega prvenstva v Meribelu Hütter je četrto karierno zmago v svetovnem pokalu, tretjo superveleslalomsko, osvojila z najmanjšo možno razliko. Le stotinko sekunde je bila na drugem mestu počasnejša Italijanka Elena Curtoni. Tretje mesto je pripadlo Švicarki Lari Gut-Behrami (+0,12).

V posebnem seštevku discipline je prišlo do menjave vodstva. Mesto vodilne je prevzela Curtoni, ki vodi s 310 točkami, Gut-Behrami na drugem mestu zaostaja zgolj osem točk.

Norvežanka Rahnhild Mowinckel, ki je bila 14., je s prvega zdrsnila na tretje mesto. Njen zaostanek za novo vodilno znaša 20 točk.

Mikaela tokrat brez stopničk, Stenmark ostaja sam na vrhu

S 85 zmagami v svetovnem pokalu rekorderka med ženskami, Američanka Mikaela Shiffrin, ki jo ena zmaga loči od izenačenja z absolutnim rekorderjem, Švedom Ingemarjem Stenmarkom, je končala na četrtem mestu. Za Hütter je na tekmi majhnih razlik zaostala zgolj 16 stotink sekunde.

Edini slovenski predstavnici na progi Olympibakken Štuhec se prva od treh tekem v Kvitfjellu ni posrečila. Vsaj eno točko, ki bi jo dobila, če bi bila 30., je zgrešila za 46 stotink sekunde. Na koncu je zasedla 35. mesto. “Enostavno se nisem znašla, preveč sem razmišljala, kje moram kaj delati, kaj sledi na progi, tako da sem bila s tem tako zaposlena, da sem malo pozabila smučati zraven oziroma napadati, izkoriščati smuči, da bi se odzivale, pač vse, kar bi načeloma morala. Dan za pozabiti in se resetirati do jutri,” je po ničli povedala Štuhec.

Štuhec ima veliko večja pričakovanja od sobotnega smuka, na katerem bo startala kot druga najboljša smukačica sezone.