Lampič izredno hitra, slab strelski nastop odnesel vrhunsko uvrstitev

Biatlon 9. Mar 20240:45 0 komentarjev
Anamarija Lampič

Francozinja Justine Braisaz-Bouchet je zmagovalka sprinterske biatlonske tekme za svetovni pokal v ameriškem Soldier Hollowu. Izjemno hitra v smučini pa je bila tokrat slovenska reprezentantka Anamarija Lampič, ki je zgrešila kar pet tarč, kljub temu pa na koncu osvojila 18. mesto.

Tudi Braisaz Bouchet je bila tekaško dobro razpoložena, saj si je na 7,5 km dolgi tekmi lahko privoščila kazenski krog, kljub temu pa je za 13 sekund ugnala vodilno tekmovalko svetovnega pokala Ingrid Landmark Tandrevold in za 19 rojakinjo Lou Jeanmonnot, ki sta bili s puško 100-odstotni.

V boju za velik kristalni globus se je zdaj na drugo mesto prebila Braisaz Bouchet, ki za Norvežanko zaostaja 89 točk.

Lampič je tokrat tekmo začela katastrofalno in s štirimi napakami na prvem streljanju izpadla iz kroga tistih, ki jih v neposrednem prenosu spremljajo televizije. Ko je na drugem dodala še eno napako, je bilo jasno, da prav visoko ne more.

Šele 37. vmesni čas je obetal, da se bo slovenska reprezentantka borila za vsega kakšno točko svetovnega pokala, a do cilja je nekdanja tekmovalka v smučarskem teku pridobila kar 19 mest.

Ostale Slovenke so ostale brez novih točk. Polona Klemenčič je bila 47., Kaja Zorč, ki je šla v ZDA namesto Žive Klemenčič, je zasedla 66. mesto, Lena Repinc pa je bila 77.

V Soldier Hollowu bodo dekleta v soboto nastopile v štafeti, moške pa čaka sprinterska tekma.