Prevlada Francoza se nadaljuje, Slovenci spet skromni

Biatlon 13. Jan 202216:44 0 komentarjev
Jakov Fak bo edini Slovenec na zasledovanju.

Serija slabih nastopov slovenskih biatloncev v sezoni 2021/22 se nadaljuje. Na 10-kilometrski sprinterski tekmi v Ruhpoldingu je z 39. mestom do nedeljskega zasledovanja prišel le Jakov Fak.

Ostali slovenski biatlonci so bili daleč od uvrstitve med najboljših 60, ki bodo nastopili v nedeljo. Najbližje je bil temu na 66. mestu Alex Cisar, Miha Dovžan je bil 81, Lovro Planko 87. in Klemen Bauer 97.

Izstopa predvsem dejstvo, da so Slovenci nekonkurenčni v smučini, saj gre pri kazenskem krogu ali dveh za povprečen strelski izkupiček, v teku pa reprezentanti trenutno ne dosegajo tekmecev.

Zmagal je vodilni v svetovnem pokalu Quentin Fillon Maillet, ki je za 7,2 sekunde ugnal Nemca Benedikta Dolla. Oba sta streljanje opravila brez napake, veselje pa je bilo veliko v obeh taborih, saj je Doll v olimpijski sezoni, točno tri tedne pred odprtjem dogodka v Pekingu, poskrbel za najboljšo uvrstitev letos.

Belorus Anton Smolski na tretjem mestu je zaostal 32,1 sekunde, a moral enkrat tudi v kazenski krog.

V petek bo v Ruhpoldingu na sporedu ženska štafetna tekma.