Lep uspeh Ane Bucik, štiri Slovenke med dvajseterico

Alpsko smučanje 21. Nov 202114:15 > 14:23 0 komentarjev

Petra Vlhova je zmagovalka tudi drugega slaloma v finskem Leviju. Znova je bila boljša od drugouvrščene Mikaele Shiffrin, tretja je zopet končala Lena Dürr. Lep ekipni uspeh so zabeležile Slovenke. Ana Bucik je končala na sedmem mestu.

Kar štiri Slovenke so se uvrstile v najboljšo dvajseterico. Poleg Ane Bucik so do točk prišle še Andreja Slokar (15. mesto), Meta Hrovat (17. mesto) in Neja Dvornik (19. mesto).

Po včerajšnjem četrtem mestu Andreje Slokar Slovenke tako nadaljujejo z dobro formo na začetku sezone.

Znova pa je slavila Petra Vlhova, trenutno najboljša smučarka letošnje zime. Zmagovalni oder današnje tekme je bil identičen kot včeraj. Oder za zmagovalke sta dopolnili Mikaela Shiffrin in Lena Dürr.

Prva vožnja

Drugi slalom letošnje sezone za dekleta je odprla Američanka Mikaela Shiffrin in postavila čas 52.32.

Kraljica slaloma v sezoni 2020/2021 Katharina Liensberger je v cilj prišla kot peta in za Shiffrinovo zaostala 76 stotink, nato pa je svojo navajenost na progo v Leviju znova dokazala Petra Vlhova, ki je s štartno številko 7 postavila najboljši čas.

Ana Bucik je zgoraj smučala bolje, kot včeraj, v spodnjem delu, ki ji načeloma bolj ustreza pa svojega zaostanka ni bistveno popravila in na koncu prve vožnje za Vlhovo zaostala sekundo in 25 stotink.

Andreja Slokar je imela zelo soliden zgornji del, pri prvem časovnem testu zaostajala le 2 stotinki, potem pa tik pred položnim delom, kjer bi morala ustvariti največjo hitrost, žal storila napako in izgubila precej hitrosti. Do cilja ni več delala napak in prismučala na 11. mesto.

V drugem teku se bosta z Bucikovo borili za čim boljša mesta med deseterico., točke pa bosta lovili tudi Meta Hrovat ter Neja Dvornik, ki za Vlhovo obe zaostajata manj kot dve sekundi.