Vetrovna loterija v Engelbergu brez slovenskih presežkov

Smučarski skoki 19. Dec 202117:50 > 18:24 0 komentarjev
Timi Zajc. Foto: Guliverimage

V švicarskem Engelbergu se smučarji skakalci merijo še na drugi posamični tekmi tega konca tedna. Vetrovna loterija ni prinesla sreče slovenskim skakalcem, stabilno formo je potrdil je Anže Lanišek s sedmim mesto, Timiju Zajcu je vrhunsko uvrstitev odnesel ponesrečen prvi nastop.

Kot prvi od Slovencev se je po naletni smučini spustil Domen Prevc, ki je daleč od prave forme, s skokom 108,5 metra je zaključil z današnjimi nastopi. Bolje sta se odrezala Lovro Kos in Peter Prevc, ki sta se zanesljivo, a brez presežkov, uvrstila med 30. najboljših. Tam se jima je pridružil tudi Cene Prevc.

Veliko smolo z razmerami je imel včeraj tretjeuvrščeni Timi Zajc, ki je ob močnem vetru v hrbet pristal pri vsega 116,5 metra, kar je komajda zadoščalo za uvrstitev v finale. Brez drugega nastopa je ostal Nemec Markus Eisenbichler. Najboljše izhodišče od Slovencev je imel pred drugo serijo Anže Lanišek, ki je bil na 10. mestu. Nekoliko presenetljivo je vodil domačin Kilan Peier.

Veter nagajal tudi v finalu

Tudi v drugi seriji se razmere niso stabilizirale, žrtev vetra je bil znova nesrečni Peter Prevc, nič bolje je ni odnesel Lovro Kos, Slovenca sta končala na repu trideseterice. Precej bolje sta svojo nalogo opravila Cene Prevc, ki je s skokom 129,5 metra v finalu pridobil sedem mest in končal kot 13. ter Timi Zajc, ki je v drugi seriji pridobil ogromno in skromno 29. pozicijo in prvega dela popravil na 17. mesto.

Veter pa vendarle ni pretirano zmotil Anžeta Laniška, ki je tudi v drugo potrdil zelo stabilno formo in tekmo končal na 7. mestu. Boj za zmago je v svojo korist odločil izjemni Ryoyu Kobajaši, ki je v finalu deklasiral konkurenco in preprečil domače zmagoslavje Peierja, ki ga je v finalu nekoliko polomil in razočaran ostal brez stopničk. Drugo mesto je osvojil Nemec Karl Geiger, tretji je bil Norvežan Marius Lindvik.