Eva Urevc na novoletni turneji do odmevnega rezultata

Smučarski teki 3. Jan 202316:43 0 komentarjev

Slovenska tekačica na smučeh Eva Urevc je na tretji tekmi novoletne turneje na 10 kilometrov klasično v Oberstdorfu zasedla deveto mesto. To je njena najboljša uvrstitev v svetovnem pokalu na preizkušnjah na razdalji.

Najhitrejša je bila Švedinja Frida Karlsson, drugo mesto z dobrimi šestnajstimi sekundami zaostanka je zasedla Finka Krista Parmakoski, tretja pa je bila Norvežanka Anne Kjersti Kalvaa (+ 18,1). Druga slovenska predstavnica Anja Mandeljc je bila 27. Pri moških je norveški zvezdnik Johannes Hoesflot Klaebo vpisal tretjo zmago na novoletni turneji. Edini Slovenec Miha Šimenc je bil 76.

Klaebo je dobil že 14. etapo na novoletnih turnejah, od tega ima sedem zmag na razdalji ter sedem v sprintih. V karieri je 55. stopil na najvišjo stopničko zmagovalnega odra na preizkušnjah za svetovni pokal ter zabeležil skupno 75. stopničke.