Lampičeva zaradi polarnega mraza izpušča tekmo v Ruki

Smučarski teki 28. Nov 202111:44 > 12:17 0 komentarjev
Getty Images

Anamarija Lampič danes ne bo na štartu zasledovalne tekme za dekleta v Ruki. Na Finskem je pritisnil polarni mraz, temperature se gibljejo okoli -20 stopinj celzija, zato je bil štart prestavljen na 13.45 uro.

“Iz Ruke sporočamo, da Anamarija Lampič zaradi prevelikega zdravstvenega tveganja ne bo nastopila na današnji preizkušnji,” se glasi uradno sporočilo Smučarske zveze, ki dodaja, da se je Miha Šimenc po ogrevanju odločil, da nastop tudi on izpusti.

“Šel sem dva počasna kroga in je bilo v redu, bilo mi je toplo, nato je prišel tisti del ogrevanja, ko je bilo potrebno pospešiti in me je po štirih minutah začelo peči v pljučih. Začelo se mi je vrteti v glavi,” je Šimenc ocenil, da zaradi polnega urnika tekem – tudi prihodnji teden je na sporedu šprint – nima smisla tvegati.

V finskem središču nordijskega smučanja so namerili skoraj –23 stopinj Celzija. Najprej so začetek za dekleta prestavili za 45 minut, zatem pa z 11.00 na 13.45.

Lampičeva je v olimpijsko zimo, v kateri ima zelo visoke cilje, vstopila z osmim mestom na sprintu, sledilo pa je torej še 25. mesto na 10 km.

Med tekači je včeraj na 15 km zmagal Finec Iivo Niskanen, drugi je bil Rus Aleksej Červotkin, ki je zaostal 8,3 sekunde, tretji pa Aleksander Boljšunov (+14,1). Edini slovenski predstavnik Miha Šimenc je bil med 94 tekači 58. (+2:37,3). Tekači naj bi današnjo zasledovalno tekmo začeli ob 12.30.