Miha Šimenc v Oberhofu do novih točk

Smučarski teki 20. Jan 202412:33 0 komentarjev

Norvežan Erik Valnes je zmagovalec preizkušnje na 20 km klasično s skupinskim startom za svetovni pokal v smučarskem teku v nemškem Oberhofu. Za le 0,9 sekunde je ugnal rojaka Martina Loewstroema Nyengeta. Edini Slovenec na tekmi Miha Šimenc je z zaostankom 1:53,4 minute zasedel 37. mesto in prišel do novih točk v svetovnem pokalu.

Na natančno 19,8 km razdalji je tretje mesto v ciljnem obračunu osvojil še en Norvežan Paal Golberg (+ 1,6). Skandinavci so tako ponovili petkovo trojno sprintersko slavje, znova pa je zmagal Valnes.

Slednji je sicer vodilni v seštevku sprinta, a je z novo zmago tudi na drugem mestu v skupnem seštevku svetovnega pokala. V vodstvu je še naprej njegov rojak Harald Oestberg Amundsen, danes 14., ki ima 229 točk naskoka.

Šimenc je bil od Slovencev danes edini na startu v Oberhofu, saj Miha Ličef po petkovem nastopu v sprintu tokrat ni startal.

Na ženski preizkušnja na 20 km na startu ni Slovenk. V nedeljo bosta na sporedu še štafetni preizkušnji, svetovni pokal pa se bo prihodnji konec tedna nadaljeval v švicarskem Gomsu.