Taja Bodlaj mladinska olimpijska prvakinja

Smučarski skoki 20. Jan 20248:50 0 komentarjev
Taja Bodlaj
Taja Bodlaj Foto: SloSKI

Slovenska smučarska skakalka Taja Bodlaj je na četrtih zimskih olimpijskih igrah mladih, ki bodo do 2. februarja potekale v Gangwonu v Južni Koreji, za Slovenijo že prvi dan osvojila zlato kolajno.

Bodlaj je ugnala Američanko Josie Johnson in Norvežanko Ingvild Synnoeve Midtskogen, ki je bila tretja. Na sedmem mestu je končala druga Slovenka Ajda Košnjek.

Na tekmi skakalcev je presenetil Kazahtanec Ilja Mizernik, ki je osvojil naslov mladinskega olimpijskega prvaka pred Avstrijcem Nikijem Hummlom, bron je pripadel Poljaku Lukaszu Lukaščiku. Boljši od slovenske dvojice je bil Enej Faletič na 8. mestu, Urban Šimic je zasedel 12. mesto.

Na mladinskih OI v devetih panogah nastopa 29 slovenskih športnikov. Na odprtju iger dan prej je bila Bodlaj zastavonoša 52-članske reprezentance skupaj z alpskim smučarjem Miho Oserbanom.

Bodlaj in Oserban sta osvojila zlati medalji na prejšnjem zimskem olimpijskem festivalu evropske mladine (Ofem) lani v Furlaniji Julijski krajini.