Petra Vlhova prestavila rekordno zmago Američanke

Slovakinja Petra Vlhova je zmagovalka slaloma pod žarometi za svetovni pokal alpskih smučark v Flachauu v Avstriji. Američanka Mikaela Shiffrin je končala na drugem mestu in bo morala še nekaj časa počakati na rekordno zmago številka 83. Stopničke je s tretjim mestom dopolnila Nemka Lena Dürr. Slovenke so ostale brez finala.

Postavitev trenerja Vlhove Maura Pinija je predstavljala prezahtevno uganko za slovenske smučarke. Odlično je s prvo vožnjo opravila Zrinka Ljutić, ki velja za čudežno deklico hrvaškega smučanja. 18-letnica je v finalu lovila svoje prve stopničke v svetovnem pokalu, toda po nekaj zavojih storila napako in odstopila. Ani Bucik, ki je na slalomu v Zagrebu navdušila s petim mestom, se je kot četrti na startu primerila napaka tik pred ciljem, ko se je ujela v past in povozila količek.

Še na tretjem slalomu v tej sezoni je v prvi vožnji odstopila Neja Dvornik. Nika Tomšič, tretja Slovenka, je sicer progo presmučala od starta do cilja, a je bila prepočasna za finale. Z zaostankom 5,43 sekunde je zasedla 43. mesto.

Bucik se je v Kranjski Gori na obeh veleslalomih uvrstila v prvo deseterico, z osmim in desetim mestom, v Flachauu pa je prvič v tej sezoni na tekmah, na katerih je nastopila, ostala brez uvrstitve v finale. Komaj drugič v tej sezoni ne bo del najboljše trideseterice, in sicer po Killingtonu decembra, ko je odstopila v finalni vožnji veleslaloma.

Novogoričanka, ki jo krasi stalnost njenih nastopov, je prvič v zadnjih dveh letih odstopila na slalomih. Pred današnjo tekmo se ji je odstop v prvi vožnji slaloma primeril 3. januarja 2021 v Zagrebu.

Shiffrin je v nedeljo v Kranjski Gori osvojila 82. zmago in izenačila ženski rekord rojakinje Lindsey Vonn po številu zmag v svetovnem pokalu alpskih smučark. Lov na rekordno 83. zmago ji je preprečila Vlhova, ki je prišla do prve zmage v tej sezoni, sicer pa 27. v karieri.

Rezultati:

Odpovedani tekmi v Garmisch-Partenkirchenu

Mednarodna smučarska zveze (Fis) je zaradi neugodnih vremenskih razmer in pomanjkanja snega odpovedala tekmi svetovnega pokala alpskih smučarjev v smuku in veleslalomu, ki bi morali biti na sporedu 28. in 29. januarja v Garmisch-Partenkirchenu v Nemčiji, so danes popoldne sporočili iz krovne zveze.