Suverena vrnitev kraljice, rezultat kariere za Dvornik

Alpsko smučanje 10. Mar 202413:00 > 13:35 0 komentarjev

Nedelja je prinesla predzadnji slalom sezone za dame v švedskem Areju. Na prizorišče se je po več kot enomesečni pavzi uspešno vrnila Američanka Mikaela Shiffrin. Slovenci smo lahko z današnjo predstavo zelo zadovoljni, saj je Korošici Neji Dvornik uspel rezultat kariere.

REZULTATI SLALOMA V AREJU

Tekma je potekala v znamenju vrnitve Miakele Shiffrin.

Američanka je na smuku v Cortini konec januarja grdo padla in morala na bolniško zaradi poškodbe kolena in gležnja. Očitno več kot en mesec pavze ni preveč vplival na njo, saj je ob majhnih razlikah Američanka že po prvi vožnji vodila pred Švicarko Michelle Gisin in Hrvatico Zrinko Ljutić.

Na koncu se je pri vrhu vrstni red zamenjal le na 2. in 3. mestu, Ljutić je bila odlična druga, Gisin pa je stopila na tretjo stopničko.

Shiffrin je z zmago osvojila že osmi kristalni globus v slalomu.

Po pavzi od konca januarja je Shiffrin na koncu slavila s kar sekundo in 24 stotinkami zaloge pred Ljutić. Očitno se ji bolniška niti malo ne pozna.

Izjemno hitra Korošica

Andreja SlokarAna Bucik in Neja Dvornik so bile v prvi vožnji med najhitrejšimi tekmovalkami, ki so štartale izven prve jakostne skupine. Z dobro sekundo zaostanka za Shiffrin so se zvrstile med 12. in 14. mestom.

V drugo je najhitreje med količki vijugala 23-letna Korošica Dvornik in si zagotovila največji uspeh v karieri (9. mesto). Slokar je končala na 18. mestu, Bucik pa na 21.

Za veliki kristalni globus se Shiffrin letos zaradi enomesečnega premora ne bo izšlo. Na slalomski finale v Saalbachu sta se za Slovenijo prebili Slokar in Dvornik, Bucik se s 27. mestom v slalomskem seštevku žal ni izšlo.