Slovenci niso sledili slovenskemu Švicarju

Niels Hintermann; foto: Guliverimages

Švicarski smučarski reprezentant Niels Hintermann je bil najhitrejši na drugem uradnem treningu pred torkovim smukom za svetovni pokal v Bormiu. Slovenski smučarji niso našli hitre linije.

Najboljši alpski smučarji bodo zastor koledarskega leta spustili v Bormiu, kjer bosta na sporedu smuk in nato še dva superveleslaloma. Na tekme se bo z najboljšimi občutki podal Niels Hintermann, ki je bil najhitrejši na ponedeljkovem uradnem treningu.

Švicar, ki ima tudi slovenski potni list (mama prihaja iz Kranjske Gore), je za sekundo in 53 stotink prehitel Avstrijca Daniela Hemetsbergerja in vodilnega smučarja skupnega seštevka svetovnega pokala Marca Odermatta.

Slovenci so bili tokrat zelo zadržani. Miha Hrobat je bil (+3,70) na 33. mestu, Boštjan Kline (+4,49) in Martin Čater (+5,09) pa sta se uvrstila na 44. oziroma 48. mesto.