Granerud do zmage v Neustadtu, P. Prevc 13.

Drugi športi 10. Jan 202118:38 0 komentarjev
REUTERS/Lisi Niesner

Na drugi tekmi svetovnega pokala v smučarskih skokih v nemškem Titisee-Neustadtu sta med najboljšo petnajsterico končala Peter Prevc in Anže Lanišek, točke je osvojil še Žiga Jelar.

Tudi danes smo na tekmi videli vseh 50 skakalcev, ki so pripotovali v Titisee-Neustadt. Slovenci smo po prvi seriji ostali brez treh tekmovalcev, potem ko je Cene Prevc s 123.5 metri in 117,1 točkmai zasedel 36. mesto, Tilen Bartol je s 118.5 metri in 112,5 točkami končal tik za njim, Domen Prevc pa je s 115.5 metri in 97,8 točkami končal na 42. mestu. Točke je v odličnih razmerah s 131.5 metri in 123,1 točkami na 29. mestu po prvi seriji ujel Žiga Jelar, višje sta bila naša najboljša v tej sezoni. Anže Lanišek je s 133 metri in 137,4 točkami zasedal 9. mesto, Peter Prevc pa je s 131 metri in 135,0 točkami zasedal 11. mesto.

Vodil je Norvežan Halvor Egner Granerud s 140 metri in 151,6 točkami pred rojakom Danielom Andrejem Tandejem, ki je skočil 138.5 metrov, zbral pa je 146,7 točk, tretji je bil Nemec Markus Eisenbichler s 136.5 metri in 146,4 točkami.

V finalni seriji je Jelar skočil 124.5 metrov, s skupno 246,5 točkami pa je zasedel končno 26. mesto. Prevc je v finalu skočil 132 metrov, zbral je 270,9 točk, to pa je bilo dovolj za 13. mesto na današnji tekmi. Po doskoku pri 130.5 metrih je z roko zamahnil Lanišek, ki je z 269,2 točkami danes končal na 15. mestu.

Nove zmage se je po nekaj časa razveselil Granerud, ki je v finalu skočil 138 metrov, skupno pa je zbral 299,4 točk. Drugi je bil Tande z enako daljavo finalne serije in z 297,0 točkami, tretji pa Avstrijec Stefan Kraft s skupno 291,3 točkami.

Svetovni pokal se bo prihodnji konec tedna nadaljeval v poljskih Zakopanah, kjer bo nastopilo sedem slovenskih skakalcev.