V Planici slovensko državno prvenstvo v poletih!

Smučarski skoki 25. Mar 202214:45 > 14:53 3 komentarji
Domen Prevc. Foto: REUTERS/Borut Zivulovic via Guliverimage

Zadnji tekmovalni vikend v sezoni smučarskih skokov je rezerviran za polete v Planici. Na današnji prvi tekmi na letalnici pod Poncami gledalci spremljajo pravo malo državno prvenstvo! Slovenci zasedajo prvih pet mest po prvi seriji.

Rezultati v živo!

V vodstvu je po prvi seriji Timi Zajc (228 m), ki ima 1,6 točke prednosti pred drugim Žigo Jelarjem (232 m). Tretji je Domen Prevc (234,5 m) z zaostankom desetinke točke za Jelarjem, četrti je starejši brat Peter (226 m), ki ima 5,4 točke zaostanka za vodilnim. Peto mesto po prvi seriji drži Anže Lanišek, ki je skočil 230 metrov.

V Planici danes navija več kot 12 tisoč gledalcev, ki so videli kar 10 slovenskih skakalcev, od tega se jih je 9 uvrstilo v finalno serijo. Poleg vodilne peterice je na 13. mestu Bor Pavlovčič (221,5 m), Anže Semenič na zadnji tekmi v karieri zaseda 18. mesto s poletom, dolgim 219 metrov. Lovro Kos (215 m) zaseda 26. mesto, Cene Prevc pa 28. (214,5 m). V finale se ni uvrstil le Tilen Bartol, ki je tekmo zaključil na 33. mestu (210 m).

Zanimivo je v boju za veliki kristalni globus. Rjoju Kobajaši ima v skupnem seštevku 66 točk prednosti pred Karlom Geigerjem, po prvi seriji pa je na 9. mestu. Geiger je šele 19. Mali kristalni globu v poletih bodo lovili tudi Slovenci. Na prvem mestu je po prvi seriji Timi Zajc.

Slovenci izjemni tudi v poskusni seriji

Poskusno serijo je dobil Timi Zajc, ki je pristal pri 234 metrih. Drugo mesto je zasedel Žiga Jelar (228 metrov), tretje pa Pete Prevc (232 m). Na prva tri mesta so se uvrstili kar trije Slovenci. Najdaljši skok je sicer uspel Anžetu Semeniču, ki je pristal pri 249,5 metrih, a ob tem podrsal po snežni površini. Domen Prevc je poletel 243 metrov za drugo daljavo poskusne serije.

Med deseterico sta bila v poskusni seriji še Domen Prevc (6.) in Anže Lanišek (8.). Semenič se je uvrstil na 18. mesto, Bor Pavlovčič na 28., Cene Prevc na 29., Lovro Kos na 31., Tilen Bartol pa na 34. mesto.

Kvalifikacije Lanišku

Na včerajšnjih kvalifikacijah je nastopilo trinajst slovenskih orlov, kar deset se jih je uvrstilo med najboljšo štirideseterico. Kvalifikacije je dobil Anže Lanišek, drugi je končal Timi Zajc. V najboljši deseterici so končali še Peter Prevc (6.), Lovro Kos (7.) in Žiga Jelar (10.).

Organizatorji zaključka svetovnega pokala v smučarskih skokih v Planici pa so spremenili spored tekmovanja. V soboto se bo prva serija ekipne tekme začela ob 9.45, poskusne serije pred tem pa ne bo. Skrb vzbuja močno sonce, ki je že v četrtek zaradi taljenja ledu in nabiranja vode prestavilo kvalifikacije za štiri ure.