Ema Klinec vnovič na stopničkah v deželi vzhajajočega sonca

Smučarski skoki 8. Jan 20230:55 > 3:31 0 komentarjev

Ema Klinec še naprej prikazuje izjemne predstave na Japonskem. Tudi tokrat je osvojila drugo mesto, zmagala je Norvežanka Silje Opseth. Lep slovenski uspeh je s petim mestom dopolnila Nika Križnar.

V deželi vzhajajočega sonca se je v finale sprva uspelo prebiti zgolj Emi Klinec, ki je zasedala četrto mesto (128 m), in Niki Križnar, ki je bila šesta (123 m). Vodilna po prvi seriji je bila sicer Norvežanka Silje Opseth (135,5 m), sledili pa sta ji Nemka Katharina Althaus in Avstrijka Eva Pinkelnig.

Maja Vtič je po diskvalifikaciji Avstrijke Marite Kramer napredovala na 30. mesto in se vendarle uvrstila v finale. Preostali Slovenki sta ostali brez nastopa v drugi seriji. Katra Komar je japonsko preizkušnjo sklenila na 36. mestu, že v kvalifikacijah pa je tokrat obstala Nika Prevc.

Klinec in Križnar odlično v finalu

V finalu je najprej s šestega mesta napadala Nika Križnar, ki je doskočila 127,5 metra, kar je bil eden daljših skokov druge serije. Toda zaradi prevelikega zaostanka so jo tekmice tudi z nekoliko krajšimi skoki uspele prehiteti.

Ema Klinec je s četrtega mesta napadala nove stopničke. In čeprav njen skok ni bil najdaljši, je s 122 metri vseeno letvico postavila dovolj visoko, da sta zaostali tako Althaus kot tudi Pinkelnig. Norvežanka Opseth je na koncu slavila s prednostjo 4,8 točke.

“Nov dan, nove stopničke. Super vesela sem za še eno potrditev dobrih skokov, dobrega dela. Zdaj pa samo še čakam da en ali pa dva skoka res zadanem. To je zdaj tako konstantno, da verjamem, da se bo prav kmalu zgodilo. Potrebno pa je biti potrpežljiv. Tudi v telemarku imam še malo rezerve, nekatere dobijo boljše ocene. A sem res zdaj super vesela in res se veselim nadaljnih tekem,” je za Smučarsko zvezo Slovenije povedala Klinec.

Rezultati:

V skupnem seštevku je Križnar padla na peto mesto, tik za njo je Klinec, vodi pa še naprej Pinkelnig.

Svetovni pokal se bo prihodnji konec tedna nadaljeval na srednji skakalnici v Zau.