Ema Klinec navdušila v Sapporu: Stopničke sem že vonjala

Smučarski skoki 7. Jan 20239:55 > 9:56 0 komentarjev
Ema Klinec je prišla še do 22. stopničk v svetovnem pokalu. Foto: Guliverimage

Slovenska smučarska skakalka Ema Klinec (256,3 točke) je na prvi tekmi za svetovni pokal v japonskem Sapporu zasedla drugo mesto. Zmagala je Nemka Katharina Althaus (263,8), tretja pa je bila vodilna v skupnem seštevku svetovnega pokala Avstrijka Eva Pinkelnig (249,7). Do točk so prišle še tri Slovenke.

Klinec, svetovna prvakinja iz Oberstdorfa, je že po prvem skoku zasedala drugo mesto, najboljše tri pa so bile daleč pred tekmicami. V drugo je Klinec skočila 129 metrov in zanesljivo prehitela najboljšo skakalko te zime in zmagovalko nedavno končane silvestrske turneje v Beljaku in na Ljubnem Evo Pinkelnig.

Za Althaus je na koncu vendarle nekoliko zmanjkalo, potem ko je Nemka s 131 m postavila daljavo dneva in slavila s 7,5 točke naskoka pred najboljšo slovensko skakalko. Klinec je postala tretja Slovenka s stopničkami v tej sezoni. To je pred tem uspelo še Niki Križnar in Urši Bogataj. Slednja je sicer že končala sezono, ki prinaša tudi vrhunec zime z domačim svetovnim prvenstvom v nordijskih disciplinah v Planici. Bogataj si je na Ljubnem ob Savinji strgala križno vez.

“Zadnje čase sem dobro skakala tudi na tekmah. Te stopničke sem že kar malo vonjala. Odločena sem bila, da se mi kakšna taka napaka, kot na Ljubnem, ne bo pripetila. Uspel je tudi telemark. Super zadovoljna sem s konstantnostjo skokov, zdaj grem pa jutri še bolj odločno na novo tekmo,” je za Smučarsko zvezo Slovenije dejala danes drugouvrščena skakalka.

Križnar v finalu pridobila dve mesti

Do točk so danes prišle še tri varovanke glavnega trenerja Zorana Zupančiča. Končno osmo mesto je v izteku skakalnice Okurayama pospremila Nika Križnar (237,5).

Kar 12 mest je v finalu izgubila Nika Prevc (198,1), ki je preizkušnjo končala na 24. mestu. Eno točko za svetovni pokal pa je s 30. mestom ujela še Maja Vtič (143,8).

V finale se ni uspelo uvrstiti le Katri Komar (70,3), ki je prvo od dveh tekem v Sapporu končala na 33. mestu.

Nemka malce zmanjšala zaostanek

V skupnem seštevku svetovnega pokala prepričljivo v vodstvu ostaja Pinkelnig, ki je zbrala 776 točk. Nekoliko se ji je približala Althaus, ki jih ima zdaj 627. Najboljša Slovenka je Križnar, ki je zadržala četrto mesto s 435 točkami. Napredovala pa je Ema Klinec, ki ima zdaj na šestem mestu 360 točk.

Druga preizkušnja na skakalnici Okurayama bo v noči na nedeljo ob 2. uri po slovenskem času.