Pet Slovencev do točk, Kraft zaokrožil avstrijski dan

Smučarski skoki 25. Feb 202219:00 > 19:56 0 komentarjev

Stefan Kraft je zmagovalec tekme v Lahtiju, ki jo je zaznamovalo predvsem močno sneženje. Drugi je bil najboljši skakalec minule zime, Norvežan Halvor Egner Granerud. Lep uspeh je uspel tudi bratoma Prevc, Cene je končal na 9. mestu, Peter pa na 8. mestu. Točke je na koncu osvojilo pet slovenskih orlov, vendar danes bodo najbolj zadovoljni v avstrijskem taboru.

Cene Prevc je bil po prvi seriji deseti, v finalu se je uvrstil tik za starejšim bratom Petrom Prevcem na deveto mesto.

“Danes je bil v Lahtiju kar dolg in zanimiv dan. Najprej smo imeli le en trening-skok, nato so nam zaradi močnega sneženja odpadle kvalifikacije. Takoj je bila na vrsti tekma. Kar dobro sem se zbral. Prvi skok ni bil ravno najboljši, drugi pa je bil pravi finalni, ko sem napredoval za kar nekaj mest in sem z uvrstitvijo zadovoljen,” je dejal Peter Prevc.

Medtem pa sta Timi Zajc, 16. po prvi seriji, in Žiga Jelar, 19. po polovici, v finalu nazadovala na 20. oziroma 27. mesto. Med dobitnike točk pa se je na svoji prvi tekmi svetovnega pokala to zimo prebil tudi Anže Semenič (213,6), ki je končal na 29. mestu.

Pred tem so v Lahtiju izpeljali zgolj en trening. Ta je pripadel Cenetu Prevcu. Dobro so se odrezali tudi preostali slovenski orli, Žiga Jelar je bil šesti, Peter Prevc osmi, Lovro Kos je bil enajsti. Anže Semenič je bil 14., Timi Zajc pa 22.

Na Finsko pa ni odpotoval zaenkrat najboljši Slovenec v svetovnem pokalu to sezono Anže Lanišek, ki je zaradi bolezni ostal doma. Karavani se bo pridružil v Lillehammerju.