Japonska prevlada v Willingenu, Ema Klinec med deseterico

Smučarski skoki 5. Feb 202313:10 > 13:23 2 komentarja

V Willingenu je potekala še druga posamična tekma svetovnega pokala smučark skakalk, ki se je odvila povsem v skladu z japonskimi željami. Japonke so namreč osvojile prva tri mesta. Najboljša Slovenka je bila Ema Klinec na šestem mestu.

Zmage v Willingenu se je veselila Juki Ito, drugo mesto je zasedla Nozomi Marujama, tretje pa Sara Takanaši. Dobro je v finalu nastopila Ema Klinec, deveta po prvi seriji. Skočila je 128,5 metra in se povzpela na končno šesto mesto.

Točke je osvojila tudi Katra Komar, ki je bila po prvi seriji na 17. mestu, a v finalu močno nazadovala. Tekmo je končala kot 26. Nejka Repinc Zupančič pa je za las zgrešila trideseterico na 31. mestu. Maja Vtič je bila ob tem tudi diskvalificirana. V finalu bosta tako nastopili dve Slovenki.

Za Juki Ito je to šesta zmaga v svetovnem pokalu. Na drugi strani se je Nozomi Marujama prvič v karieri uvrstila na oder za zmagovalke. Ta občutek dobro pozna Sara Takanaši, tokrat tretja, ki je včeraj šele prvič nastopila v Willingenu, na obeh tekmah ta vikend pa je osvojila tretje mesto.

Nike Križnar znova ni na startu. Po petkovi ekipni tekmi se je namreč odločila, da zaradi slabe forme odpotuje nazaj v Slovenijo.

Klinec je tako malce pridobila v boju za tretje mesto v skupnem seštevku. Zdaj ima 60 točk zaostanka za Norvežanko Anno Odine Stroem (815). Pred njima sta najboljša Avstrijka Eva Pinkelnig (1142) in drugouvrščena Nemka Katharina Althaus (1003).

Althaus je po sobotni zmagi danes po prvi seriji zasedala peto mesto, v drugo pa storila napako in bila osma.