Koukalova najboljša na sprintu v Hochfiznu

Getty Image

Na biatlonskem svetovnem prvenstvu v Hochfiznu so razdelili prvi komplet medalj v posamični disciplini. Ženski 7,5-kilometrski sprint je dobila Čehinja Gabriela Koukalova, štiri sekunde je zaostala Nemka Laura Dahlmeier, 25 pa Francozinja Anais Chevalier. Vse tri so zadele vseh 10 tarč.

Getty Image

Slovenski izkupiček je bil slabši od pričakovanj. Najboljša je bila vnovič Teja Gregorin, ki je morala trikrat v kazenski krog, po dobrem teku pa je na 30. mestu za zmagovalko zaostala slabo minuto in pol. Samo v zadnjem 2,5-kilometrskem krogu je od strelišča do cilja prehitela kar 16 tekmovalk. Skupno je dosegla deveti tekaški izid.

Mlada, 19-letna Urška Poje, je bila z enim kazenskim krogom na 79. mestu, 24-letna Anja Eržen pa je zgrešila štiri tarče in osvojila 82. mesto. Obe sta ostali brez nedeljskega zasledovanja in na SP ju ob posamični tekmi čaka še štafetni nastop.

O najboljši na tekmi sta odločali najboljši tekmovalki v sezoni, Čehinja pa je imela za zadnji krog 10 sekund naskoka pred nemško tekmico. Finka Kaisa Mäkäräinen je bila na strelišču nenatančna dvakrat, z drugim tekaškim časom pa je bila na koncu na 12. mestu.