Gregorinova z enim zgrešenim strelom osma, Bauer 17.

Gett Images/ Laurence Griffiths

V petek so se najboljši biatlonci sveta merili v Oslu. Na ženski šprinterski preizkušnji je Teja Gregorin osvojila osmo mesto, zmaga pa je odšla v roke Mari Laukanen. Med moškimi se je zmage veselil Johannes Thingnes Boe. Klemen Bauer je bil 17.

Zelo dobro se je odrezala tudi Slovenka Teja Gregorin, ki je z enim zgrešenim strelom zasedla osmo mesto in si priborila lepo izhodišče za sobotno zasledovanje.

Za Mari Laukkanen, ki je zadela vseh 10 tarč, sta se zvrstili Francozinji Justine Braisaz in Anais Bescond, ki sta imeli tako kot zmagovalka 100-odstoten strelski izkupiček. Druga Slovenka Anja Eržen je z dobrim strelskim nastopom, tako kot Gregorinova je zgrešila enkrat, pa nekoliko slabšo tekaško predstavo osvojila 47. mesto, poroča STA.

Za Gregorinovo, ki je odlično odtekla zadnji krog in pridobila pet mest, je bila tekma pomembna tudi zato, ker si z dobrim zasledovanjem, na progo se bo podala 56 sekund za Laukkanenovo, lahko pribori tudi mesto med najboljšimi 30 tekmovalkami, ki bodo v nedeljo nastopile na sklepni tekmi s skupinskim startom.

V moški konkurenci je bilo bolj napeto. Boe je za tri sekunde ugnal zmagovalca seštevka svetovnega pokala Martina Fourcarda in za 21 Antona Šipulina. Boe in Šipulin sta zadela vseh 10 strelov, medtem ko je Fourcarde enkrat zgrešil.

Najboljši Slovenec je bil Klemen Bauer na 17. mestu. Bauerju je pred zadnjim strelskim nastopom kazalo dobro, vendar je v stoje zgrešil enkrat in s tem zapravil deseterico. Ostali slovenski biatlonci so bili skromnejši: Miha Dovžan je bil 34., Rok Tršan 50., Lenart Oblak pa je bil z zgolj enim kazenskim krogom na koncu na 96. mestu.

V soboto bosta na sporedu še zasledovalni tekmi.