Gregorinova na zadnji tekmi do uspeha sezone

Getty Images

Slovenska biatlonka Teja Gregorin je bila četrta na zasledovalni tekmi na 10 km za svetovni pokal v Oslu, kar je njena najboljša uvrstitev sezone. Za zmagovalko, Finko Mari Laukkanen, je zaostala minuto in 8,2 sekunde (1 zgrešen strel). Anja Eržen, druga Slovenka, je bila 46.

Tako kot na petkovem šprintu, na katerem je osvojila osmo mesto, je bila najboljša slovenska biatlonka zelo natančna na strelišču, saj je zgrešila le enkrat – pri drugem streljanju (leže). Z zadnjega strelskega postanka je šla osma, sledil pa je odličen finiš, ki bi ji skoraj prinesel stopničke, a je bila Francozinja Justine Braisaz vendarle premočna.

Mali kristalni globus je v tej disciplini osvojila Nemka Laura Dahlmeier, ki se je danes z 31. prebila na 9. mesto.