Šeško se ne ustavlja, na derbiju je zabil dva gola (VIDEO)

Nogomet 9. Apr 202316:37 0 komentarjev
Benjamin Šeško
Benjamin Šeško. FOTO: Guliverimages.

Benjamin Šeško je na derbiju proti dunajski Austrii danes zabil dva gola in v 92. minuti preprečil poraz Salzburga.

Po golu, ki ga je zabil pri zmagi nad San Marinom v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2024, je Benjamin Šeško pretekli konec tedna zadel tudi v prvenstvu proti Austrii iz Celovca, danes pa navdušil tudi pri istoimenskem klubu z Dunaja.

Salzburg je v derbiju kroga v avstrijskem prvenstvu vodil že z 2:0, ko je 19-letni slovenski napadalec v 39. minuti prišel do prvega gola na tekmi, potem pa v drugem polčasu prejel kar tri gole in bil pred porazom.

Tako je bilo vse do sodnikovega dodatka, ko je imel po posredovanju video sodnika na voljo enajstmetrovko, ki jo je izvajal prav Šeško in v 92. minuti postavil končni izid 3:3.

Šeško je prišel do 12. in 13. prvenstvenega gola sezone in skočil na tretje mesto lestvice najboljših strelcev avstrijskega prvenstva. Za Avstrijcem Markusom Pinkom iz celovške Austrie zaostaja za tri gole.