Martina Ratej po dopinški kazni do vrhunskega izida

Atletika 20. Avg 202222:40 > 23:02 1 komentar

Slovenska rekorderka Martina Ratej je v finalu evropskega prvenstva v atletiki, ki se bo v nedeljo končalo v Münchnu, v metu kopja presenetljivo zasedla peto mesto (59,36 m). Druga slovenska finalistka Maruša Mišmaš Zrimšek je bila na 3000 m zapreke 15. (9:53,81). V kvalifikacijah je nastopila Joni Tomičič Prezelj in bila 21., zadnja med uvrščenimi na 100 m z ovirami (13,68).

Ratejeva je začela z 52,05 m in bila po prvi seriji deseta, kjer je ostala tudi po drugi, čeprav je izid popravila za skoraj dva metra (53,79 m). Nato pa je sledila tretja serija, v kateri je takoj po izmetu veselo dvignila roke.

Kopje je poletelo nato na 59,36 m in jo prestavilo kar na peto mesto po polovici tekmovanja. Po neveljavnih dosežkih v četrtem in petem metu je končala s 53,79 m, ko je že vedela, da je dosegla svojo drugo najboljšo uvrstitev na prvenstvih stare celine.

Štiridesetletna Ratejeva, najstarejša v 22-članski slovenski zasedbi, se je s sedmim mestom v kvalifikacijah po dopinški kazni vrnila na prvo veliko tekmovanje po SP v Dohi 2019, kjer je bila 10., leto prej je bila v Berlinu na EP četrta. Povsem nepričakovano, imela je tudi velike težave z zaletom, se je temu dosežku tokrat povsem približala.