Slovenska atletska reprezentanca je že na Poljskem, kjer bo od torka do četrtka nastopila na ekipnem evropskem prvenstvu pod okriljem evropskih iger. Maruša Mišmaš Zrimšek je edina s težavami. Kot je sporočilo vodstvo ekipe, ima težave "z nabito peto". V slovenskem taboru upajo, da bo slovenska rekorderka na 3000 m zapreke nared za tekmovanje.
Mišmaš Zrimšek je bila šesta na 3000 m zapreke na OI v Tokiu 2020, tedaj je tekla državni rekord, ki ga je letos še izboljšala, rekorde pa je nizala tudi na drugih razdaljah.
Glavnina reprezentance je iz domovine prišla v nedeljo z avtobusoma, kar nekaj atletov pa je konec tedna tekmovalo na mitingih po Evropi in bodo s teh prizorišč prispeli na Poljsko.
Slovenija bo nastopila v najmočnejši možni zasedbi, na čelu ekipe je svetovni prvak v metu diska Kristjan Čeh. Slednji je bil lani in tudi letos neporažen v diamantni ligi. Ob tem je 16. junija v estonskem Johviju z novim slovenskim rekordom in izidom sezone na svetu, 71,86 metra, prišel na četrto mesto vseh časov.
Anita Horvat je zmagala v teku na 800 metrov na srebrnem mitingu celinske turneje Svetovne atletike v poljskem Poznanju. Dva stadionska kroga je pretekla v času 2:00,63. Drugi slovenski atlet na mitingu Matic Ian Guček, mladinski svetovni podprvak, je v teku na 400 metrov z ovirami zasedel drugo mesto z 49,88 in izenačil svoj najboljši izid sezone.
Neja Filipič je na mitingu srebrne serije, ki je bil v finskem Kuortaneju, s 14 metri zmagala v troskoku. Veronika Sadek je bila edina Slovenka na bronastem mitingu v nemškem Dessauu. Na 800 metrov je s časom 2:04,96 zasedla tretje mesto.
Slovenski rekorder v skoku s palico Robert Renner pa je bil deseti s 5,26 metra na skakalnem mitingu v grški Olimpiji srebrne kategorije.
Boji v kraljici športov bodo na EI potekali na stadionu v poljskem Chorzowu, kjer bo Slovenija tekmovala v drugi ligi. Cilj reprezentance je uvrstitev v prvo ligo. V treh ligah se bodo atleti do 25. junija sicer potegovali tudi za posamična odličja EI.
V Šleziji se bo prek 2000 atletov iz 48 držav merilo v 37 disciplinah. Poleg Slovenije so v drugi ligi še Romunija, Estonija, Madžarska, Danska, Litva, Bolgarija, Slovaška, Latvija, Hrvaška, Islandija, Srbija, Ciper, Moldavija, Ukrajina in Luksemburg.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!