Super Italija brez konkurence, Slovenija pri vrhu spodnjega dela

Atletika 13. Jun 202420:24 0 komentarjev
Italijanska atletika je pred domačimi navijači navdušila. FOTO: Profimedia.

Katera država je bila najuspešnejša na letošnjem evropskem atletskem prvenstvu v Rimu in kako se je odrezala Slovenija?

Evropsko prvenstvo, ki se je včeraj končalo na Olimpijskem stadionu v Rimu, je za nami.

Na njem so v vseh pogledih prevladovali domači atleti, ki so tekmovanje na samem vrhu končali tako glede na število osvojenih medalj kot tudi po štetju točk za najvišje uvrstitve (točke prinašajo uvrstitve od prvega do osmega mesta).

Italija je osvojila kar deset zlatih, devet srebrnih in štiri bronaste medalje. Na drugem mestu je tekmovanje končala Francija (štiri zlate, sedem srebrnih in pet bronastih medalj), tretja pa je bila Velika Britanija (štiri, štiri, pet).

Kje je na tej lestvici Slovenija, ki ji je edino medaljo, in sicer zlato, prinesel Kristjan Čeh v metu diska? Najdemo jo na 17. mestu med 35 državami, ki so osvojile vsaj eno medaljo.

Sloveniji je točke prinesla četverica

Tudi po točkovanju je Italija premočno zmagala, zbrala je 232 točk. Sledita Francija s 193 in Nemčija 163 točkami.

Kristjan Čeh z zlato medaljo. FOTO: Profimedia.

Slovenija je med 35 državami, ki imajo vsaj enega atleta ali atletinjo med najboljšimi osmimi, pristala na 25. mestu. Zbrala je 16 točk.

Osem točk je prinesel Čeh z zlato medaljo v metu diska, štiri jih je dobila Klara Lukan s petim mestom v teku na 10.000 metrov, po dve pa s sedmima mestoma Neja Filipič v troskoku in Matic Ian Guček v teku na 400 metrov z ovirami.

V Rimu je imelo vsaj enega predstavnika 48 evropskih držav. Manjkali sta Rusija in Belorusija, ki sta iz političnih razlogov še vedno kaznovani.

25. Slovenija: 16 točk

*Točkovanje: 1. mesto – 8 točk, 2. mesto – 7 točk, 3. mesto – 6 točk, 4. mesto – 5 točk, 5. mesto – 4 točke, 6. mesto – 3 točke, 7. mesto – 2 točki, 8. mesto – 1 točka.