Mercedesu drugi trening, Hamilton vozil po pesku

Avtomoto 2. Jul 202116:18 > 16:18 0 komentarjev
Lewis Hamilton, foto: Guliverimage.

Mercedes je na popoldanskem treningu pred VN Avstrije odgovoril na dopoldanski izziv Red Bulla oziroma Maxa Verstappna in zasedel prvi dve mesti. Najhitrejši je bil Lewis Hamilton, ki sicer ni bil brez težav. V enem od krogov je zapeljal v peščeno past, a uspel nadaljevati z vožnjo.

Mercedes je na prvem treningu zasedel za njih skromni mesti, Valtteri Bottas je bil 4. in Lewis Hamilton, drugi v seštevku dirkačev, šele na 7. mestu.

Britanec je svoj najboljši čas popoldne popravil za več kot sekundo, z 1:04,523 je bil slabi dve desetinki pred moštvenim tekmecem in 0,217 sekunde pred nizozemskim zvezdnikom Maxom Verstappnom. Nizozemec je po veliki zmagi na VN Štajerske prejšnji konec tedna v seštevku 18 točk pred Hamiltonom, ki bo poskušal že v nedeljo razliko zmanjšati.

“Smo previdno optimistični. V nekaterih zavitih delih steze smo se izboljšali, kar je spodbudno,” je po treningu dejal Toto Wolff, šef Mercedesa.

Za najboljšo trojico sezone sta se zvrstila oba dirkača Aston Martina, Lance Stroll (+0,616) in Sebastian Vettel (+0,745). Sledila sta oba dirkača AlphaTaurija, Juki Tsunoda (+0,833) in Pierre Gasly (+0,856).

Ferrari, ki je nalce presenetljivo dopoldne zasedel mesti tik za Verstappnom, je bil tokrat v ozadju. Oba sta zaostala več kot sekundo, Carlos Sainz je zasedel 13. in Charles Leclerc šele 16. mesto.

Lewis Hamilton je uspel nadaljevati z vožnjo, foto: Guliverimage.

Hamilton sicer ni bil brez težav. V enem od hitrih krogov je v četrtem zavoju napravil napako, prepozno zaviral in zapeljal na pesek, vendar se uspel vrniti na stezo in odpeljati v garažo.

Proti koncu treninga je na dirkališču Red Bull Ring na avstrijskem Štajerskem pričelo tudi rahlo deževati. Napoved za soboto je sončna, v nedeljo pa bi lahko popoldne, ko je na sporedu dirka, padla tudi kakšna kaplja dežja, kar bi zagotovo močno popestrilo dogajanje na stezi.