Sijani srebrni sokoli le še korak od finala lige CEFL

Ljubljana – Srebrni sokoli so potrebovali zmago z več kot 19 točk in so si jo priborili: hitro nabrano prednost, so s požrtvovalno obrambo in zadetim prostim strelom obranili.

Obramba je odlično začela srečanje, saj je močno omejila podajalca Kragujevca in ni omogočala podaj. Napad je drugi drive po več dolgih tekih Gregorja Črepinška dosegel prve točke na srečanju. V naslednjem pa je Kenric McNeal vrgel prestreženo podajo, ki je pripeljala Kragujevac pred rdečo cono. Tam se je obramba ponovno dokazala z dominantnostjo in prisilila Kragujevac k prostemu strelu, ko so domačini znižali rezultat na 3-7.V drugi četrtini so se Sokoli razigrali. Kenric McNeal je podal do Bojana Justina za zadetek v četrtem poskusu, a je bil strel za dodatno točko neuspešen. Dolga podaja do Matica Tomšeta v naslednjem napadu je povišala vodstvo na 3:20. Končni izid polčasa 3:27 je postavil Kenric McNeal, ki je sam stekel v končno cono. Napad Kragujevca je nevarno napadal še v zadnjem napadu, a jim obramba ni dopustila zadetka.Tretja četrtina je bila v znamenju obeh obramb in napak v obeh napadih, zato se rezultat ni spremenil. Četrto pa so po dolgi podaji Wighta Whitakerja do Ken Halea za znižanje izida na 9-27 bolje začeli gostitelji.Že na naslednjem vračanju, je Eugen Sumić vrnil žogo na polovico Kragujevca. V tem napadu se je izplačalo igrati v četrtem poskusu, ko je McNeal pritekel prvi down in premaknil žogo bližje končni coni. Od tam se napad ni več bistveno premaknil in Rok Štamcar se je odločil za prosti strel. Aleš Zakšek se je zbral in z močnim strelom po sredini uspešno zadel za 38 yardov dolg prosti strel, ki nas je za 21 točk postavila v vodstvo.Naslednji napad Kragujevca je obramba prisilila k puntu. Nič drugače pa se ni končal napad Silverhawksov. V naslednjem napadu je Črepinšek spustil žogo in podaril žogo Kragujevcu. Njihov napad  pa se je končal s puntom, ki so ga blokirali Ljubljančani. Napad je ponovno stopil na igrišče, ko je večino časa tekel in porabil veliko časa. V rdeči coni so igrali tudi v četrtem poskusu, a žal neuspešno. Napad Kragujevca je dosegel nekaj prvih poskusov, a je pritisk obrambne linije naredil svoje, ko je Jan Lipovec povzročil fumble, Benjamin Beci in Zoran Hojnik pa sta ga uspešno pokrila in končala tekmo.Zmaga za 21 točk razlike je Srebrne sokole z eno nogo že pripeljala v finale, a nujno rabimo še zmago nad Budimpešta Wolves, da se kvalificirajo v finale. Tekma bo odigrana v soboto, 28.6. v popoldanskih urah v Športnem parku Radomlje. Vljudno vabljeni, dobra predstava Srebrnih sokolov je zagotovljena!

Author: Ž. Š., Ljubljana Silverhawks, Foto: Ljubljana Silverhawks