Primož Roglič je slovenski športnik leta 2020!

Drugi športi - ostalo 16. Dec 202021:36 > 17. Dec 2020 16:39 1 komentar
REUTERS/Stephane Mahe/Pool

Najboljša slovenska športna posameznika leta sta kolesar Primož Roglič in smučarska tekačica Anamarija Lampič. Za najboljšo ekipo leta je bila izbrana moška rokometna reprezentanca.

Primož Roglič je dobil 61 glasov in tako v glasovanju premagal svojega prijatelja Tedaj Pogačarja, ki je prejel 43 glasov.

Roglič je osvojil Dirko po Španiji in dosegel 2. mesto na Dirki po Franciji. Tour de France je zmagal Tadej Pogačar in tako zabeležil enega od največjih slovenskih športnih uspehov vseh časov, zato so ga mnogi danes na podelitvi športnika leta imeli celo za prvega favorita.

Lampičeva je za svoje uspeha v smučarkih tekih dobila kar 81 od 115 možnih glasov. Sicer je osvojila tretje mesto v sprinterskem seštevku svetovnega pokala.

Moška rokometna reprezentanca Slovenije je bila januarja četrta na evropskem prvenstvu in je dobila 65 glasov.