Ronnie O'Sullivan, ki velja za nesporno številko ena v zgodovini snukerja, se je znašel v navzkrižju s krovno zvezo in v pogovoru za BBC podvomil v nadaljevanje kariere.
Sedemkratni svetovni prvak tudi pri 47 letih ostaja del smetane snukerja. Potem ko je še lani osvojil svoj zadnji naslov v slovitem Cruciblu v Sheffieldu, z osvajanjem lovorik nadaljuje tudi to sezono in hkrati trenutno zaseda vrh svetovne lestvice. Med drugim je septembra dobil Masters v Šanghaju, prav Kitajska pa se je znašla v tokratnem jedru spora.
O’Sullivan se je zaradi javnih kritik uperjenih proti World Snooker Touru znašel celo v disciplinskem postopku. Zmotile so ga grožnje, da bo peterica Luca Brecel, Mark Selby, John Higgins, Thepchaiya Un-Nooh in Ali Carter kaznovana, če bo nastopila na ekshibicijskem turnirju v Macau, namesto na Odprtem prvenstvu Severne Irske, ki je del koledarja svetovne serije. Naposled so turnir v Macau prestavili na poznejši termin in tako ni več v navzkrižju s severnoirskim.
“Z vsemi topovi bodo prišli nad mene. Ne smem se oglašati. Znašel sem se v disciplinskem postopku,” je Ronnie potrdil za BBC. Jezi ga predvsem nagajanje zveze igralcem, ki pogosto odhajajo na turnirje v vzhodno Azijo, ki so finančno zelo mikavni.
Brez Kitajske bo snukerju pomahal v slovo
Legendarna “raketa” tako zdaj znova grozi celo s koncem kariere. “Nimam izbire. Če ne morem oditi in početi tega, kar preprosto moram – igrati na Kitajskem – potem sploh ne bom več igral. Znašli smo se na razpotju,” je dejal O’Sullivan, ki je znan po ostrem jeziku.
Težava je seveda zaslužek. “V Združenem Kraljestvu ga zame preprosto ni na voljo dovolj in z njim ne upravičim vložka, ki ga dajem v ta šport. Na Kitajskem igram v vrhunskih dvoranah z izjemnimi navijači in velikim nagradnim skladom. Obožujem jo. Če bomo prišli do točke, ko mi tega ne bodo več dovolili, bom verjetno nehal igrati. Šel bom na Kitajsko in igral kitajski bilijard,” je zagrozil Anglež.
Z zveze medtem odgovarjajo, da želijo zgolj zaščititi interese vseh igralcev. Ob tem pravijo, da se je celoten nagradni sklad rangiranih turnirjev vrnil na raven izpred krize, ki jo je povzročil koronavirus. Ronnie sicer trdi, da si želi igrati še sedem ali osem sezon, a se čuti izkoriščanega. “Zdaj več hodim na Kitajsko, a želijo del te pogače. Ne zdi se mi, da bi jo moral deliti. Tudi oni je ne delijo z mano. Nič ne delam narobe, a jim ni všeč, da počnem nekaj zase,” je zaključil O’Sullivan, ki je letos izpustil že precej tradicionalnih turnirjev na koledarju.
Izkaznica Ronnieja O’Sullivana:
7 – število svetovnih naslovov
39 – število osvojenih rangiranih turnirjev
73 – število vseh osvojenih turnirjev
15 – število maksimalnih breakov (147 točk)
5:08 – čas najhitrejšega maksimalnega breaka
1.224 – število “century” breakovVse so rekordne znamke v svetu snukerja. Leta 2016 je prejel še “OBE” – red za zasluge britanskega imperija.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!