Deni Kožul, Peter Hribar in Sara Tokić uspešno čez prve domače ovire

Drugi športi 2. Nov 202321:54 0 komentarjev
Sara Tokić

Na mednarodnem turnirju WTT Feeder na Otočcu bo imela Slovenija v drugem krogu posamične konkurence tri predstavnike. V prvem krogu so zmage zabeležili Deni Kožul, Peter Hribar in Sara Tokić. Poleg njih v konkurenci ostaja še mešani par Kožul/Katarina Stražar, vsi drugi posamezniki in dvojice pa so že končali tekmovanje.

Med posamezniki si je prva napredovanje med 32 najboljših zagotovila mlada Sara Tokić. V prvem krogu je po ogorčenem boju s 3:2 premagala Hrvatico Hano Arapović, 150. igralko sveta, ki je na lestvici ITTF več kot 200 mest pred njo. Nečakinja dolgo časa najboljšega slovenskega igralca Bojana Tokića je že zaostajala z 1:2, nato pa odločilni niz dobila s 14:12. V petek se bo za uvrstitev med najboljših 16 pomerila s Turkinjo Sibel Altinkaya.

Druga slovenska predstavnica na glavnem turnirju Ana Tofant je izpadla. Proti Čehinji Zdeni Blaškovi je dobila prvi niz, nato pa tri izgubila. Katarina Stražar, Tjaša Novak, Lea Paulin in Lara Opeka so turnir končale že v kvalifikacijah.

Po poti Novogoričanke sta za razliko od Aljaža Godca, ki je v prvem krogu izgubil proti tretjemu nosilcu, Hrvatu Andreju Gačini, stopala tudi Peter Hribar in Deni Kožul.

Prvi je s 3:0 ugnal Španca Juana Pereza, drugi pa je bil s 3:1 boljši od Kwan Man Hoja iz Hongkonga. V drugem krogu Hribarja čaka odlični Avstrijec Robert Gardos, tudi že dobitnik kolajne na evropskem prvenstvu, Kožula pa Italijan John Oyebode. Slednji, izločil je drugega nosilca, 57. igralca sveta, Ukrajinca Jaroslava Žmudenka, je bil za Logatčana že usoden v prvem krogu igre dvojic, skupaj s Carlom Rossijem sta njega in Hribarja premagala s 3:1.

Deni Kožul Peter Hribar

Je bil pa Kožul uspešnejši v igri mešanih dvojic, s Stražar sta s 3:1 dobila slovenski obračun proti Hribarju ter Tofant.

V prvem krogu sta izpadli tudi ženski dvojici Tokić/Paulin, z izidom 1:3 sta morali priznati premoč Kitajkama Wang Xiaotong in Han Faier, in Tofant/Stražar, ki sta z 0:3 izgubili proti hrvaški dvojici Arapović/Ivana Malobabić.