NHL: Pittsburgh in Vegas izenačila, Tampa pobegnila

Drugi športi 19. Maj 20217:16 0 komentarjev
Twitter

V severnoameriški hokejski ligi NHL so bile danes zgodaj zjutraj na sporedu tri tekme. Edina ekipa, ki je ponovila uspeh iz prvega srečanja v seriji, je Tampa Bay, ki je porazila floridske rivale, Panthers.

Strele so v gosteh pred kakšnih 10.000 gledalci slavile z izidom 3:1, med strelce so se vpisali Steven Stamkos, Ondřej Palát in Yanni Gourde, pri domačih pa je v drugi tretjini na 1:2 znižal Mason Marchment. Tampa za uvrstitev med najboljših osem ekip lige potrebuje še dve zmagi.

Napeto je bilo v Pittsburghu, kjer so pingvini z dobro prvo tretjino razveselili okoli 9000 domačih gledalcev. V polno sta merila Bryan Rust in Jeff Carter, za NY Islanders je kasneje sicer znižal Josh Bailey, a je ostalo pri domači zmagi, kar pomeni, da je serija pred selitvijo v New York poravnana (1-1).

Na tretjem srečanju noči je Vegas ugnal Minnesoto in prav tako poravnal izid v seriji na 1-1, preden se bitka za uvrstitev v četrtfinale končnice preseli v Minneapolis. Za zlate viteze sta ob zmagi s 3:1 v polno merila Jonathan Marchessault in Alex Tuch (dvakrat), povedli pa so gostje, ko je v 13. minuti zadel Matt Dumba.

Ekipe našega superz vezdnika Anžeta Kopitarja, Los Angeles Kings, v letošnji sezoni ni v končnici. V noči na četrtek bodo v ligi NHL odigrana štiri srečanja končnice: