Ni mu para: Jure Kozjek najboljši v Evropi!

Drugi športi 7. Okt 202321:17 0 komentarjev
Jure Kozjek
Jure Kozjek Foto: BZS

Slovenski balinar Jure Kozjek je na evropskem prvenstvu v Bosni in Hercegovini osvojil naslov evropskega prvaka v igri posamezno. Slovenska reprezentanca pa je osvojila odličja v šestih disciplinah, saj se domov vrača še z dvema srebrnima ter s tremi bronastimi kolajnami.

Prvenstvo stare celine v Grudah je obogatilo bogato zbirko slovenskih medalj na največjih tekmovanjih. Slovenija je kot edina reprezentanca osvojila odličja v vseh šestih disciplinah in potrdila status balinarske velesile, so sporočili iz krovne slovenske balinarske zveze.

Štiridnevne boje je danes na najlepši način sklenil Kozjek, ki je na poti do naslova evropskega prvaka v igri posamezno suvereno slavil v skupini, nato pa v četrtfinalu ugnal Črnogorca Mira Petkovića, v polfinalu Italijana Luigija Grattapaglio, v velikem finalu pa še Francoza Gregoryja Chirata.

Naslov evropskih podprvakov sta v štafetnem zbijanju osvojila Martin Zdauc in Anže Petrič, ki sta v boju za zlato morala priznati premoč francoski navezi Alexander Chirat – Frederic Marsens, Petrič pa je bil kljub kar 47 zadetkom srebrn tudi v hitrostnem zbijanju, v katerem je slavil nezgrešljivi Chirat, ki je zadel vseh 50 krogel.

Po porazih v dopoldanskih polfinalih so bronaste medalje osvojili še Tadej Premru v igri v krog, Dejan Tonejc v natančnem zbijanju ter dvojica Kozjek – Tonejc.

Slovenija je doslej na največjih tekmovanjih v balinanju osvojila 267 medalj, Kozjek pa je prinesel jubilejno 70. zlato medaljo.