Odličen začetek mladih futsalistov na EP v Poreču (VIDEO)

Drugi športi 3. Sep 202314:59 0 komentarjev

Slovenske mlada reprezentanca v futsalu je na evropskem prvenstvu fantov do 19. leta starosti odlično odprla turnir in v Poreču s 4:2 (1:0) odpravila finske vrstnike.

Varovanci Tomija Horvata so v soseščini turnir najboljše osmerice odprli s trdo prigarano zmago.

V prvem polčasu so nekaj časa lomili odpor tekmeca, nato pa se je po prostem strelu in uigrani akciji na pravem mestu znašel Luka Čop ter žogo spravil za hrbet finskega čuvaja mreže. V drugem delu so se morali Severnjaki nekoliko odpreti, dvome o zmagovalcu pa je več ali manj razblinil član kluba ŠD Minše Lovro Skrinjar, ki je izkoristil podajo v napad in iz težkega položaja poskrbel za najlepši zadetek srečanja.

Od takrat je bilo lažje, Slovenija je v zadnje tri minute vstopila s prednostjo 4:0, si potem dovolila nekaj nezbranosti ter prejela dva zadetka, toda na koncu je najpomembnejša zmaga. V polno je meril še Lovro Trdin, avtogol je prispeval Tuukka Kruuti.

“Izredno težka tekma je bila. Čestitam fantom, ker so dali v tem hipu resnično vse, kar premorejo. Zasluženo smo zmagali. Dali smo te gole, ob koncu pa zaradi utrujenosti nismo več mogli dovolj dobro pokrivati, ko so Finci igrali z vratarjem. Nismo bili pravi. A plan je dosežen, prve tri točke so pri nas. Naša dva sidraša Lovro in Luka sta odigrala briljantno tekmo. Ko pa je Lovro zadel za 2:0, so Fincem pošle moči, zato so imeli težave, za tem, tudi posledica našega 2. gola, pa smo jim zabili še dvakrat. Ob koncu prvega polčasa smo ostali brez golmana Nika Ambrožiča, ki je dobil udarec v glavo. V igro je Luka (op.a.: Lovrec) vstopil neogret in vrhunsko opravil svoje delo, predtem je bil vrhunski tudi Nik. Izkazalo se je, da imamo za ta nivo dva vrhunska golmana, obema čestitam,“ je po srečanju sijal od sreče selektor Horvat.

Mladi futsalisti se bodo jutri ob 13. uri pomerili proti Ukrajincem, v sredo ob 15.30 uri pa še proti italijanskim vrstnikom. V polfinale vodita prvi dve mesti. Drugo skupino sestavljajo Hrvaška, Španija, Portugalska in Francija.