Urška Hrašovec 21. v deželi faraonov

Drugi športi 28. Jan 202416:16 0 komentarjev

Slovenska strelka Urška Hrašovec je na letošnji uvodni tekmi svetovnega pokala v Kairu osvojila 21. mesto v olimpijski disciplini zračna puška 10 metrov, potem ko je zadela 630,3 kroga. Urška Kuharič je s 625,9 kroga zasedla 53., Živa Dvoršak pa s 624,4 kroga 61. mesto v konkurenci 92 tekmovalk.

V kvalifikacijskem delu je bila najboljša Norvežanka Jeanette Hegg Duestad s 633,9 kroga, finale osmih najboljših strelk pa bo na sporedu v poznih popoldanskih urah.

Edini slovenski predstavnik v tej disciplini Luka Lukić je današnjo tekmo s 618,3 kroga končal na 69. mestu. V kvalifikacijskem delu je bil med 76 tekmovalci najboljši Indijec Divyansh Singh Panwar (632,4), ki je nato ukanil tudi vse svoje tekmece v finalu. Zadel je 253,7 kroga, za njim sta se uvrstila Italijan Danilo Sollazzo (251,8) in Srb Lazar Kovačević (230,6).

Slovenska strelka v trapu Jasmina Maček je dvodnevno preizkušnjo v Kairu končala na enajstem mestu, potem ko je v petih serijah zadela 111 od 125 letečih tarč. Druga slovenska predstavnica Tea Topolovec (93) je zasedla 39. mesto.

Triinštiridesetletna strelka iz Bodoncev je v Egiptu dosegla eno svojih najboljših posamičnih uvrstitev na tekmah za svetovni pokal. Na tovrstnih tekmah je bila doslej najboljša v mehiškem Acapulcu 2019, ko se je zavihtela do osmega mesta. Lani v maroškem Rabatu je bila deseta, enajsta pa je bila tudi v južnokorejskem Changwonu 2018.

V kvalifikacijskem delu v Kairu sta bili najbolj natančni Italijanka Erica Sessa in Turkinja Rumeysa Pelin Kaya (obe 116), v finalu šestih najboljših strelk pa Kazahstanka Marija Dmitrijenko (40).

V prestolnici Egipta je nastopilo tudi pet slovenskih strelcev v trapu. Med njimi je najboljšo uvrstitev dosegel Denis Vatovec, dvodnevno preizkušnjo je z 112 zadetki končal na 56. mestu. Tomaž Blažinšek (109) je zasedel 74., Boštjan Maček (108) 75., Sandi Rolih (105) 80., Žan Šfiligoj (98.) pa 93. mesto.

V kvalifikacijskem delu je bil med 104 strelci najbolj natančen Turek Tolga Tuncer (122), v finalu pa Španec Alberto Fernandez (42).

Hrašovec, Dvoršak in Kuharič v sredo čaka še nastop v disciplini malokalibrska puška trojni položaj 50 metrov.