Italijani so se za uvod poigrali s Turki

Euro 2020 11. Jun 202122:55 > 23:08 0 komentarjev
(Foto: AP Photo/Andrew Medichini, Pool)

Nogometaši Italije so dobili uvodno tekmo 16. evropskega prvenstva. Na Olimpijskem stadionu v Rimu so se znesli nad Turki, ki so jih premagali s 3:0 (0:0).

Italijani, ki so bili neporaženi že na zadnjih 27 tekmah, so v dvoboj vstopili kot favoriti za zmago. Temu primerno so hitro prevzeli pobudo, a premoči na igrišču ob disciplinirani obrambi nasprotnika niso znali unovčiti. Po prejeti podaji v kazenski prostor se je priložnost za vodstvo v 18. minuti ponudila Lorenzu Insigneju, a je streljal mimo turških vrat.

Še lepšo priložnost je imel le štiri minute pozneje Giorgio Chiellini, ki je po izvedenem kotu Italije sprožil z glavo, a se je s sijajno obrambo izkazal vratar Ugurcan Cakir. Pritisk Italijanov ni popustil niti v nadaljevanju. Do zaključka polčasa so sprožili kar 14 strelov, od tega tri v okvir vrat, a zadetka v prvih 45 minutah niso uspeli doseči.

Delo je azzurrom v 53. minuti močno olajšal Merih Demiral. Po desni strani je v kazenski prostor prodrl Domenico Berardi, podal v sredino, tam pa je žoga zadela nesrečnega branilca in se odbila v turško mrežo. Italijani se po vodstvu niso ustavili, svojo premoč pa kronali v 66. minuti. Cakir je sprva ubranil strel Leonarda Spinazzole, a se je žoga odbila do Cira Immobileja, ki je povišal na 2:0.

Tekma je bila dokončno odločena 13 minut pozneje. Cakir je žogo ponesrečeno izbil do Immobileja, ki je nemudoma podal do Insigneja, ta pa je postavil končni izid 3:0 za Italijo.

(Foto: Alfredo Falcone/LaPresse via AP)
(Foto: Photo by: Matthias Balk/picture-alliance/dpa/AP
(Foto: AP Photo/Alessandra Tarantino, Pool)

Euro 2020, skupinski del:

Turčija – Italija 0:3 (0:0)

Olimpijski stadion, omejeno število gledalcev 16.000, sodniki: Makkelie, Steegstra in de Vries (vsi Nizozemska).
Strelci: 0:1 Demiral (53./avtogol), 0:2 Immobile (66.), 0:3 Inisgne (79.).

Turčija: Cakir, Celik, Söyüncü, Demiral, Meras, Yokuslu (od 65. Kahveci), Tufan (od 64. Ayhan), Karaman (od 76. Dervisoglu), Calhanoglu, Yazici (od 46. Ünder), Yilmaz.

Italija: Donnarumma, Florenzi (od 46. Di Lorenzo), Bonucci, Chiellini, Spinazzola, Barella, Jorginho, Locatelli (od 74. Cristante), Berardi (od 85. Bernardeschi), Insigne (od 81. Chiesa), Immobile (od 80. Belotti).
Rumena kartona: Söyüncü, Dervisoglu.