Svetina po maratonu junak železarjev

Alpska liga 18. Mar 20220:50 > 1:02 0 komentarjev
Veselje Jeseničanov.

Hokejisti Jesenic so za zmago na drugi četrtfinalni tekmi alpske lige potrebovali kar dva podaljška (2:3). Šele v 97. minuti je zmago prinesel Erik Svetina. Železarji bodo imeli v soboto v domači dvorani prvi zaključni plošček za polfinale.

Hokejisti Jesenice bodo imeli v soboto prvi zaključni plošček za uvrstitev v polfinale. Toda pot do druge zmage je bila zelo težka. V eni najdaljših tekem Alpske hokejske lige so v 97. minuti s 3:2 po podaljšku slavili še vedno aktualni slovenski državni prvaki, ki pa bodo letos morali predati krono.

Sprva so Jesenice znova prikazale izvrstno igro v obrambi in vse do 52. minute se je zdelo, da bodo železarji tekmi mirno pripeljali do konca. Za vodstvo sta poskrbela Žiga Urukalo in Miha Logar. Sledila je izključitev igralca Gardene, plošček pa se je znašel v mreži, vendar v mreži slovenske ekipe — domačini so najprej z igralcem manj znižali izid, nato pa ob igri pet proti petim rezultat še izenačili in sledili so podaljški.

Prvih 20 minut podaljška je potekalo v igri petih proti petim. Ker gledalci niso videli odločilnega zadetka, je sledil še drug podaljšek, ta je potekal v igri treh proti trem. Mož odločitve na tretji najdaljši tekmi v zgodovini Alpske hokejske lige je bil z mojstrkim strelom Erik Svetina v 97. minuti srečanja.

Četrtfinale alpske lige, druge tekme

Četrtek, 17. marec:

Zell am See – Lustenau 3:4 po podaljšku (0:1, 2:0, 1:2, 0:1) /1:1/

Vipiteno – Asiago 2:6 (0:0, 2:3, 0:3) /0:2/

Cortina – Ritten 4:2 (1:1, 2:1, 1:0) /2:0/

Gardena – Jesenice 2:3 po dveh podaljških (0:1, 0:1, 2:0, 0:0, 0:1) /0:2/
Strelci: 0:1 Urukalo (Zibelnik, Rajsar, 18.), 0:2 Logar (Pance, Elo, 39.), 1:2 Oberrauch (Korhonen, Willeit, 53.), 2:2 Brugnoli (56.), 2:3 Svetina (Urukalo, Pance, 97.)

V poševnicah je zapisan izid v zmagah. Igrajo serijo na tri zmage.